Sebastian Wojtczak debiutuje utworem “Pierwszy krok” [PREMIERA]

„Pierwszy krok” to debiutancki singiel Sebastiana Wojtczaka, który otwiera nowy rozdział w jego życiu zawodowym. To jednocześnie zapowiedź jego pierwszej płyty, która ukaże się w tym roku.

Energetyczny, chwytliwy, a przy tym emocjonalny utwór posiada przebojowy potencjał, który zdecydowanie sprawdzi się w rozgłośniach radiowych. Tekst i muzykę stworzył muzyk związany od wielu lat z jego działalnością artystyczną – Artur Kubasik.

Za produkcję odpowiedzialny jest Artur Kubasik i niezwykle kreatywny Nikodem Sikorski. Tekst odnosi się bezpośrednio do przeżyć Sebastiana, a także długiej drogi wokalisty, która doprowadziła go do momentu, w którym w końcu zaczął pracować na własne nazwisko. Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę, żeby odnieść sukces.

fot. Michał Mandecki

Teledysk do utworu „Pierwszy krok” powstawał w wyjątkowych wnętrzach EC1. To jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc w Łodzi, które po gruntownej renowacji stało się interesującą wizytówką tego miasta. Miejsce nie jest przypadkowe, bo Sebastian związany jest z Łodzią od zawsze.

Zrewitalizowana Elektrownia Łódzka, obecnie EC1 Łódź – Miasto Kultury, to miejsce łączące tendencje architektoniczne z ubiegłego stulecia oraz nurtu postindustrialnego, otwarte na wydarzenia o charakterze kulturalno-artystycznym oraz biznesowym.

*****

Sebastian Wojtczak – od najmłodszych lat ma do czynienia z muzyką. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu. Pozostawił granie na instrumentach na rzecz śpiewania. Śpiewał na akademikach, przeglądach piosenki i brał udział w konkursach wokalnych, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. Od lat posiada swój zespół, z którym koncertuje, wykonując niełatwy wokalnie repertuar.

Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych w Jaworkach, gdzie przewinęło się wielu artystów muzyki jazzowej, rockowej i popowej. Koncertował na prestiżowej scenie Muzycznej Owczarni.

Doceniony przez popularnych artystów – Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i zespół Afromental. Ela Zapendowska powiedziała o nim, “że już dawno nie słyszała tak ciekawego męskiego głosu”.

Uczestniczył w wielu programach talent show. Odnosił pewne sukcesy, przechodząc przez kolejne etapy programów  – “Must Be the Music”, “Szansa na sukces”. Dwukrotny uczestnik “The Voice of Poland”, gdzie występował także jako duet wokalny. Muzyce poświęca cały wolny czas, pracując nad autorskim repertuarem. Obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem. Premierowe kompozycje to efekt muzycznych poszukiwań artysty. Jednym z kompozytorów, którzy użyczyli swojego talentu jest od lat ceniony Marcin Nierubiec (tworzył dla Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dody i Michała Bajora).

W czerwcu 2019 roku Sebastian zdobył nagrodę Grad Prix na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. w Wyszkowie. Koncertował dotąd w całej Polsce, m.in. supportował Margaret.

*****

Wokal: Sebastian Woitczak

Tekst, muzyka: Artur Kubasik

Produkcja: Artur Kubasik i Nikodem Sikorski

Mix: Nikodem Sikorski

 

fot. okładka singla

Leave a Reply