Wolska i jej debiutancki singiel. Posłuchaj utworu “Telefon”!

Znacie już WOLSKĄ? Młoda i niezwykle utalentowana wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, niedawno zadebiutowała własnym utworem “Telefon”. Polecamy posłuchać, a jeszcze bardziej obejrzeć teledysk!

W świecie zdominowanym przez technologię WOLSKA zachwyca świeżością i niezwyczajną wrażliwością. Dwudziestoletnia wokalistka, mulitinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów przedstawia debiutancki singiel “Telefon”.

“Choć jestem z pokolenia, które wychowywało się w dobie pełnego rozkwitu technologii, Internetu i mediów społecznościowych, to wyraźnie dostrzegam zagrożenia, które ze sobą niosą. I o tym opowiada mój debiutancki singiel „Telefon” o wpływie jaki ma nas technologia i nowe media, i o tym jak ważne jest by się przed tym uchronić.”

fot. okładka singla

“Sama często przyłapuję się na takim wręcz niezdrowym sięganiu po telefon, ale któregoś dnia, jadąc metrem przeraziłam się widząc same spuszczone głowy i oczy wpatrzone w małe ekraniki. To wtedy pojawił się pomysł na piosenkę.

Z Piotrkiem Lewandowskim, który jest producentem utworu zależało nam, aby była to bezpretensjonalna, melodyjna kompozycja, niewymuszona w przekazie, dlatego zdecydowaliśmy się, aby jako główny instrument wykorzystać ukulele, a refren zapętlić, niczym dzwoniący telefon” – opowiada o debiutanckim singlu WOLSKA.

*****

Artystka, która gra na skrzypcach, pianinie i ukulele na swój debiut wybrała utwór, który oddaje jej aktualną fascynację możliwościami jakie daje połączenia muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami. Tekst, napisany przez reprezentantkę pokolenia XD (pokolenie osób nie potrafiących żyć bez telefonu) zwraca uwagę, że relacje między ludźmi nie powinny się ograniczać do sieci. Kliknięcie „lubię to” lub „przykro mi” nie wyczerpuje tematu, nie zastąpi rozmowy. Są tematy i uczucia, które trzeba wyrazić w bezpośredniej rozmowie, „nie na telefon” jak śpiewa w refrenach WOLSKA.

Do debiutanckiego singla reżyser i scenarzysta Adam Romanowskiego przygotował klimatyczny teledysk, w którym także w obrazie zwraca uwagę na różnice między światem realnym a wirtualnym. Historia dwojga młodych ludzi, którzy próbują się porozumieć się zaprezentował w retor stylistyce z wykorzystaniem zdjęć wyświetlanych bezpośrednio z analogowego rzutnika.

WOLSKA pomimo młodego wieku może się powalić sporym muzycznym doświadczeniem. W wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, gdy skończyła 7 rozpoczęłam naukę gry na skrzypcach, rok później powstały jej pierwsze kompozycje. Dziś ma dziś ma lat 20 i ponad 200 napisanych utworów, które czekają na swoją kolej by ujrzały światło dzienne.

Posłuchajcie jej debiutanckiego utworu “Telefon” i koniecznie obserwujcie muzyczne profile WOLSKIEJ bo to artystka, która jeszcze nie raz zachwyci fanów dobrej muzyki.

 

fot. Jacek Poremba

Leave a Reply