Eryk Waszczuk prezentuje reedycję płyty “Start.Rec”

10 kwietnia 2021, dokładnie w rocznicę premiery debiutanckiego albumu Eryka Waszczuka zatytułowanego „Start.Rec” i zarazem w dniu 15-tych urodzin młodego wokalisty  ukazuje się reedycja płyty. „Start.Rec- Deluxe Edition” oprócz utworów znanych z podstawowej wersji została wzbogacona o premierowe remixy, wersje instrumentalne oraz wersje singlowe. Łącznie na wydawnictwie, znalazło się 41 utworów.

Eryk Waszczuk to 15-letni wokalista, uczestnik pierwszej edycji programu The Voice Kids, z którego odpadł na etapie Bitew. Występ Eryka z „Przesłuchań w ciemno, podczas których wykonał piosenkę „When A Man Loves A Woman” z repertuaru Michaela Boltona, w serwisie YouTube obejrzano ponad 9 mln razy. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Międzyrzecu Podlaskim i laureatem wielu konkursów muzycznych. Eryk z piosenką „Horyzont” został również laureatem I edycji Konkursu Dziecięcych Talentów organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom.  

10 kwietnia 2020 roku, nakładem wydawnictwa Soliton, swoją premierę miał debiutancki album „Start.Rec”. Data premiery była nieprzypadkowa, ze względu na przypadające w tym dniu 14-te urodziny Eryka.  Wiele piosenek z płyty można było usłyszeć na antenach rozgłośni radiowych. Największe sukcesy, Eryk odnosił jednak na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom.  Piosenki Eryka aż 48 razy zajmowały miejsce pierwsze (“Horyzont” 20 razy, “Świat ze snu” 12 razy ,”Jak w niebie” 7 razy, “Śpiewam i gram” – 9 razy).

O płycie:

„Start.Rec” ma dwa  znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery.  

Piosenka „Horyzont”, która została wybrana numerem 1 podczas historycznego Topu Przebojów Polskiego Radia Dzieciom będącego podsumowaniem ponad 100 notowań listy, trafiła również na album „Głosem dziecka” wydanym przez Polskie Radio.  Na wydaniu deluxe, znalazły się wersje instrumentalne wszystkich utworów z wersji podstawowej. Premierowo na płytę trafiły również trzy remiksy autorstwa Jacka „Irona” Fischera. 

Producenci i muzycy:

Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny , współpracujący wcześniej z takimi wykonawcami jak Monika Brodka, Kamil Bednarek (podwójna platyna za album zespołu Star Guard Muffin), Sylwia Przybysz.  

Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak – lider i założyciel zespołu Ha Dwa O – znany również ze współpracy z takimi artystami jak Sarsa, Kasia Popowska czy Siostra Janina.  Piosenki Jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa –  jednego z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów, który miksował utwory zarówno ze sceny dance, jak i z klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers, Madonna, Britney Spears czy Alanis Morrisette).  Na początku 2008 roku pracował z Sealem jako dyrektor muzyczny i instrumentalista podczas wielu z jego prywatnych koncertów, które miały miejsce zarówno w USA, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych. W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii „Najlepszy Remixer”.

Autorem jednej kompozycji jest Michał Kush (na co dzień producent Darii Zawiałow). 

Na krążku zagrali świetni muzycy. Na gitarach zagrał Robert Zając (gitarzysta śląskiego rapera Miuosha) , na perkusji Łukasz Zając ( perkusista zespołu Tulia), na saksofonie Marcin Kajper (współpracujący z Rayem Wilsonem – byłym wokalistą legendarnego zespołu Genesis), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera (muzyk grupy Hengelo).

 

Jedna odpowiedź do “Eryk Waszczuk prezentuje reedycję płyty “Start.Rec””

Leave a Reply