Międzynarodowy skład gości na nowej płycie Darii Zawiałow!

Nowa płyta Darii Zawiałow ukaże się jeszcze w tym roku. Właśnie poznaliśmy gości, którzy pojawią się na tym albumie. Skład wygląda imponująco, tym bardziej, że to międzynarodowi artyści, którzy od lat stanowią inspirację dla samej Darii, tj. Alex Turner z Arctic Monkeys, The Weeknd i St. Vincent.

fot. okładka singla “Kaonashi”

“Zawsze marzyłam, żeby coś wspólnie nagrać” – zdradza Daria odnośnie Alexa z zespołu Artic Monkeys i dodaje:

“Zupełnie bez oczekiwań skontaktowałam się z managementem Arctic Monkeys. Dostałam odpowiedź po miesiącu. Okazało się, że w czasie pandemii Alex ma trochę więcej czasu i zechciał dograć swoją zwrotkę do jednej z piosenek! Moje szczęście było ogromne, nigdy bym się tego nie spodziewała! Ugięły się pode mną nogi, kiedy usłyszałam pierwszy efekt naszej współpracy. Alex nagrał jedną zwrotkę i dołożył swoje wokale do refrenów. Okazało się, że wszystko do siebie pasuje. Utwór będzie dwujęzyczny”.

Wydawca nowej płyty Darii Zawiałow prowadził także rozmowy z innymi artystami. Okazało się, że zaproszenie przyjął też niezwykle popularny w ostatnim czasie The Weeknd. Jedynym jego warunkiem udziału było zaśpiewanie w języku… polskim.

“Dla niego wydawało się to niezwykle egzotyczne, że ktoś z Polski zaproponował mu współpracę. Potraktował to jako wyzwanie, ponieważ chciał zaśpiewać kilka wersów w zupełnie obcym dla niego języku. Ponoć włożył w to niemało wysiłku, żeby brzmiało to dobrze, ale z ostatecznej wersji był bardzo zadowolony. Ja także! I tak na płycie usłyszycie światowego artystę, który naprawdę dobrze poradził sobie śpiewając po polsku. Dla mnie to ewenement!”.

“Jeśli chodzi o współpracę z St. Vincent, to odbyło się to chyba najszybciej. Ona pochłonięta jest odkrywaniem artystów z całego świata. Kiedy się o tym dowiedziałam, poprosiłam mojego producenta Michała Kusza o wysłanie demo jednej ballady. Okazało się, że tak jej się spodobał nasz numer, że po kilku dniach otrzymałam już gotową wersję z jej wokalami! Właściwie to ja dograłam się do niej. I numer był gotowy już po tygodniu. Bardzo spontaniczna sytuacja przyniosła piorunujący efekt.” – Daria Zawiałow.

Data premiery nowej płyty artystki nie jest jeszcze znana. Wkrótce poznamy nowy singiel promujący ten album.

 

 

Leave a Reply