“Pink Pepper” – czwarty singiel i teledysk Pink Freud z płyty “piano forte brutto netto”

30 marca premierę miał utwór “Pink Pepper” zespołu Pink Freud, czyli czwarty singiel z wydanej w listopadzie 2020 roku płyty “piano forte brutto netto”. Jednocześnie w sieci pojawił się teledysk do tego utworu.

Po ,,B4” to kolejny klip zrealizowany samodzielnie przez Pink Freud. Zdjęcia do materiału wykonane zostały przez Wojtka Mazolewskiego podczas pobytu w Kalifornii w 2019 roku, wsparte o ujęcia z Venice Beach z Los Angeles oraz Santa Monica. Za montaż teledysku odpowiedzialny jest Borys Dubański.

Dzięki unikatowej technice basowej utwór „Pink Pepper” wzbogacony został o brzmienia gitarowe i akordowe, choć wszystko realizowanie jest w ramach klasycznego freudowskiego instrumentarium: bass, instrumenty dęte i perkusja.

fot. okładka płyty

Kompozycja nawiązuje do tęsknoty za swobodą i wolnością, których w ostatnim czasie tak bardzo nam brakuje. Czerpanie z bogactwa natury, spotkania z przyjaciółmi, możliwość pójścia w takim kierunku, w jakim się chce – bez ograniczeń, to wszystko, co kiedyś wydawało się tak powszechne i oczywiste. Razem z Wami czekamy na powrót normalności.

Wojtek Mazolewski o nowym materiale:

„Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy dobrze się przy tym bawiąc. To zapis naszych szalonych przygód, muzycznych podróży i przyjaźni która cały czas się rozwija. Wszystko się zmienia, a źródło naszej pasji i radości grania bije nadal czystą energią.”

Zgodnie z tradycją Pink Freud dźwięki, tytuł i towarzyszące im elementy graficzne i filmowe – stanowią całość wypowiedzi artystycznej i jak zwykle są trampoliną i zaproszeniem publiczności do twórczego myślenia i współtworzenia dalszej historii. Mówiąc krótko – od teraz to już także Wasza muzyka. W swoim stylu, Pink Freud z szacunku dla odbiorców, interpretacje pozostawia swoim słuchaczom.

 

Leave a Reply