Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje trzeci utwór “Mieć czy być”

Po płynącym po polskim krajobrazie “Posiadaniu” i brutalnym kontakcie z rzeczywistością w postaci “Kasy”, zespół Pozory opublikował trzeci utwór ze swojej debiutanckiej płyty. Tym razem jest to singiel zatytułowany “Mieć czy być”.

“Zawierucha, pada deszcz (..)” – już na samym wstępie Pozory krzyczą, że będzie burza. I burza jest. Utwór jest dynamiczny i energetyczny, a już na pewno motywuje do działania na własnych zasadach. Przesterowany bas i perkusja zagrana z mocą Dave’a Grohla są przeplatane zwrotkami i refrenami na zmianę z matematycznie uszytymi melodiami na gitarze. Kompozycja pozornie tylko zwalnia na wyjściową zwrotkę, aby niczym klamrą zamknąć utwór wysokim tętnem.

fot. Zuza Sosnowska

Mieć czy być? To rozterka egzystencjalna, która w dzisiejszych czasach jest nadal aktualna. W wykonaniu zespołu Pozory “Mieć czy być” stanowi z kolei dopełnienie dwóch wcześniej wspomnianych utworów. W “Kasie” Pozory krytykują konsumpcjonizm i pogoń za pieniędzmi, w “Posiadaniu” mówią, że nie lubią zmian, natomiast w “Mieć czy być” stawiają “kropkę nad i”. Stwierdzają – BYĆ. Być sobą, nie bać się zmian (nikt nie mówi, że trzeba je lubić), podnosić się po upadkach i walczyć o ideały, nawet jeśli oznacza to podróż pod prąd.

Podróże pod prąd kojarzą się z albumem Happysadu “Podróże z i pod prąd”, jednak nie tylko tu czuć zapach Kuby Kawalca i spółki. Brzmienie wokalu i styl gry Pozorów przywodzi na myśl bardziej rockowe dokonania Happysadu. Z kolei sam tytuł “Mieć czy być” gościł już na polskiej scenie za sprawą singla zespołu Myslovitz z albumu “Happiness is easy” (2006).

Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 30 kwietnia. Pozostała część płyty “Wahania” będzie publikowana w każdy ostatni piątek miesiąca aż do września 2021.

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar. Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

Więcej informacji, linki do social mediów oraz poprzednie utwory dostępne są na stronie: https://pozorykontakt.wixsite.com/pozory

*****

Grają tak jak czują.
Piszą to co myślą.
Nie ściemniają.

 

Jedna odpowiedź do “Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje trzeci utwór “Mieć czy być””

Leave a Reply