Jakub Kusior przedstawia debiutancki album “Maluję”

Jakub Kusior przedstawia debiutancki album ,,Maluję”, na którym znajdziemy 10 piosenek napisanych przez autora w języku polskim. Jakub oprócz tekstów skomponował również muzykę, a na płycie towarzyszy mu grono cenionych muzyków. Album ukazał się 22 marca, a jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Boli Mnie Świat”, do którego powstał teledysk.

Nagranie płyty zostało zarejestrowane w grudniu 2018 roku w studio Recpublica w Lubrzy. Premiera albumu odbyła się 22 marca 2021 roku.

Utwór ,,Boli Mnie Świat” zaprasza słuchacza do wejścia w świat osoby, która przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu. Piosenka w pewien sposób ma ukazać stan smutku, załamania, a może nawet swego rodzaju depresji.

fot. materiały prasowe

Te zjawiska towarzyszą wielu osobom w dzisiejszym świecie i nie ominęły autora, który tymi przeżyciami dzieli się w piosence. Nie jest to natomiast utwór, który ma dołować, ale podnieść na duchu i dodać nadziei. Teledysk, który powstał do piosenki próbuje oddać emocje i uczucia w niej zawarte. Obraz ma wzmocnić i ukazać mnogość uczuć mieszających się w osobie, która właśnie przeżywa ciężkie momenty. To próba ukazania myśli, emocji i stanów, które kłębiły się w autorze, kiedy pisał ten utwór. ”Piosenka powstała w bardzo trudnym okresie w moim życiu. Żyjąc w swego rodzaju załamaniu i presji, pomyślałem, że chyba gorzej już być nie może. Po chwili zadzwonił telefon i okazało się ,że jednak może… W tej sytuacji postanowiłem przestać się zamartwiać, wziąłem gitarę i zacząłem śpiewać. Tak powstała ta piosenka. Była to dla mnie autoterapia i wyrwanie się z tego stanu. Wiem, że mi w tamtej ciężkiej chwili to pomogło. Może i Tobie pomoże, jeśli przeżywasz teraz trudny czas.”

Jakub Kusior – ur. 1996 autor tekstów, kompozytor, wokalista oraz gitarzysta. Wykonuje muzykę z pogranicza muzyki alternatywnej. Jako autor tekstów stara się przekazywać w nich prawdę o sobie jak i o świecie, który go otacza. Jako kompozytor ucieka od określania w swojej muzyce konkretnego gatunku muzycznego. Zaczynał jako gitarzysta fingerstyle i na samym początku przygody z muzyką zapisał na swoim koncie półfinał w programie „Must be the music” w 2013 roku. Następnie zaczął pisać teksty oraz komponować do nich muzykę. W 2015 roku wydał swoją pierwszą EP’kę „Far Away”, a w październiku 2017 r. pojawiła się druga pt. „Szczere Serce”. Ze swoją autorską muzyką grał już na Festiwalach takich jak „Songwriter Łódź Festiwal”, „Spring Break” czy „Kościelisko Music Trail Festival”. Ponadto zagrał kilkadziesiąt solowych koncertów na terenie całego kraju. 22 marca tego roku ukazała się Jego debiutancka, długogrająca płyta pt. ,,Maluję”, a  promującymi jej wydanie singlami są „PESEL”, ,,Nie Ma Cię” ,  ,,Kwiecień” oraz  ,,Boli Mnie Świat” i ,,A ja znowu o miłości”.

*****

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/jakubkusiormaluje

fot. okładka płyty

Leave a Reply