Dzieci PRL-u powracają z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Manipulacja”

Dzieci PRL-u to polski zespół rockowy, który swoją siedzibę ma w Ridgewood (Queens, NY). Niedawno grupa powróciła z nowym utworem “Manipulacja”.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z polskiej historii, gdzie przed 1989 roku, Polska była za żelazną kurtyną. Muzyka była wtedy jedną z form rebelii przeciwko systemowi politycznemu, a rock/punk rock głównym jej nurtem. Kreatywność w tamtych czasach wpłynęła na zespół i ich interpretacje muzyki.

fot. materiały prasowe

Historia zespołu Dzieci PRL-u zaczęła się w 2010 roku, od spotkania grupy przyjaciół, zafascynowanych muzyką i swoimi polskimi korzeniami. Działalność rozpoczęli od grania coverów artystów z czasów PRL-u. Pierwszy koncert w 2010 roku w polskim klubie na Brooklynie i pozytywny odbiór, zapewnił im rozpoznawalność na polskiej scenie muzycznej w Nowym Jorku.

2017 rok był przełomowy i niezwykle ważny, ze względu na wydanie ich pierwszego albumu “Rymowanki”. Ich indywidualny, charakterystyczny styl muzyczny stworzył zestaw 7 oryginalnych piosenek w przystępnej do odbioru formie. Płyta dostepna jest w serwisach cyfrowych.

W 2020 roku zespół rozpoczął cykl cotygodniowych live streamów na ich kanale na YouTube, gdzie na żywo w każdy czwartek można oglądać ich występy: www.youtube.com/dzieciprl-u

Tworząc własną muzykę, grając supporty przed popularnymi zespołami z Polski oraz uczestnicząc w wydarzeniach charytatywnych, ugruntowali swoją pozycję na polsko-amerykańskim rynku muzycznym. Dzieci PRL-u rozwijają się jako zespół i społeczność oraz dążą do wzmocnienia polskich korzeni kulturalnych w NY i nie tylko.

“Gramy rocka oraz kultowe kawałki polskiej sceny altenatywnej.”

Skład:

Dawid – bass, wokal
Piotrek “Mlody” – gitara
Pawełek – gitara
Pawel “Mieczu” – bębny
Ania – skrzypce

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply