Verø prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Gwiezdne Drogi”

Kilka dni temu ukazał się kolejny singiel Verø zatytułowany “Gwiezdne Drogi”. Piosenka utrzymana w klimacie lat 80. skupia się na tęsknocie za wolnością. Utwór wiąże się dodatkowo z ważną akcją społeczną. Zachęcamy do przesłuchania.

Verø coraz wyraźniej kształtuje swój styl muzyczny. To wszystko dzięki konsekwencji, a także umiejętności zaszczepiania znamiennej emocjonalności w syntetycznej formie, tak czytelnie nawiązującej do muzyki elektronicznej lat 80. Zespół (w skład projektu wchodzi Weronika Szatkowska i współproducent MA77E) pokazuje, że pewna zabawa konwencją i przepuszczanie wybranych pomysłów przez własną wrażliwość, może nadać takiemu utworowi niemałej istotności.

fot. materiały prasowe

Verø posiada umiejętność czerpania z przeszłości i potrafi nadawać pewnym wizjom artystycznym współczesnego, niezwykle świeżego wymiaru. Nie dla każdego taki rodzaj alternatywnej, może zbyt hermetycznej kompozycji będzie łatwy do zaakceptowania, niemniej ich postrzeganie świata, a co za tym idzie przekaz, stanowi ważną część, na którą warto zwrócić uwagę. Muzycznie jest kosmicznie, może nawet psychodelicznie. Tekstowo jest interesująco, bo idzie za tym jakaś ważna wypowiedź. Potwierdza to chociażby fakt, że piosenka łączy się z akcją mającą za zadanie zaznaczyć obecność osób transpłciowych (Fundacja Trans-Fuzja, działająca na rzecz osób transpłciowych w naszym kraju).

*****

Tym razem utwór nawiązuje do podróży gwiezdnej, choć tekst może być interpretowany w różny sposób. W piosence można usłyszeć nie tylko polskie słowa, ale także ambientowe synthy i bit rodem z lat 80. W dobie pandemii myślami podróżujemy po różnych miejscach, a ograniczenia wywołują w nas różne emocje. Tęsknota za wolnością, beztroską i możliwością “wyjścia w sukni balowej”, bez wątpienia oddaje klimat obecnych czasów. Współprodukcją utworu zajął się MA77E, który jest częścią duetu Verø. Piosenka ma także klip, nagrany w domowych warunkach dostępny na oficjalnym kanale YouTube Verø.

Verø związana była wcześniej z projektem My Name Is New wytwórni Kayax. Wtedy też promowała swój utwór “Czas”. Polskie teksty, powiew świeżości i dziewczęcy wokal – to trzy określenia, które definiują najlepiej tę twórczość.   Niegdyś muzyka Verø spotykała się z dobrym odbiorem w Holandii i RPA, dzięki współpracy z talentcast.nl. Dziś założycielka projektu zajmuje się produkcją, komponowaniem, pisaniem tekstów, śpiewem i całokształtem wizerunku artystycznego.

Współpracuje na stałe z MA77E, który bierze czynny udział przy aranżacji, stanowi pomoc w produkcji i kompozycji oraz nieodzowny filar duetu, a w składzie projektu jest od samego początku.

*****

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/verogwiezdnedrogi

Leave a Reply