Slow Sunset debiutuje pierwszym singlem. Posłuchaj utworu “Easy and Flow”

Slow Sunset to nowy projekt muzyczny, czerpiący z muzyki soul, garażowego rocka, psychodelii i funku. Zespół pod dowodzeniem Ani Bratek i Macieja Nestora zadebiutował właśnie utworem “Easy and Flow”.

Slow Sunset czerpią inspiracje z muzyki soul, garażowego rocka, psychodelii i funku. Kwartet proponuje współczesny indie rock & pop, łącząc soulowe partie wokalne z brzmieniami gitarowymi, syntezatorowymi przestrzeniami oraz energią drum’n’bassu czy nawet afrobeatu. Muzycy wprowadzają przy tym nierzadko charakter oldskchool’owego disco do swoich utworów.

Istotą Slow Sunset jest radość grania energetycznych utworów, łączenia różnych kolorów brzmień i gatunków muzycznych. Zespół tworzą uznani i doświadczeni muzycy związani ze sceną jazzową, popową i rockową.

fot. materiały prasowe

Slow Sunset zadebiutowali w październiku 2020 roku w ramach V Sessions, koncertu online zrealizowanego w przestrzeni kreatywnej Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu (przy wsparciu MKIDN oraz NCK). Historia współpracy Ani i Macieja sięga marca 2020.

W styczniu 2021 roku kwartet rozpoczął prace nad nagraniami i produkcją debiutanckiej płyty pod okiem producenta i realizatora Vojto Monteura (m. in. Eabs, Leszek Możdżer, Miloopa). W marcu 2021 przewidziana jest premiera singla zapowiadającego wydawnictwo. Płyta ukaże się na przełomie roku.

Współpraca autorska wokalistki i autorki tekstów – Ani Bratek oraz basisty i klawiszowca – Macieja Nestora owocuje kompozycjami i aranżacjami, wzbogaconymi wrażliwością i kreatywnością gitarzysty Łukasza Szymańskiego i perkusisty Dominika Jaske (również śpiewającego). Ważną postacią dla Slow Sunset jest współpracujący z zespołem gościnnie nietuzinkowy artysta Francis Tuan  – wokalista i gitarzysta. Jego twórczy wkład wnosi dodatkowy walor i kolor w brzmienie zespołu.

*****

Ania Bratek –  śpiew, Maciej Nestor – bas & klawisze

Łukasz Szymański – gitara, Dominik Jaske – perkusja & śpiew, featuring Francis Tuan – gitara & śpiew

*****

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/slowsunsetease

fot. materiały prasowe

Leave a Reply