“Ogniwa” – najnowszy singiel i teledysk zespołu Gutek

„Ogniwa” – najnowszy singiel zespołu Gutek to ostatnia z piosenek, która powstała na jego solową płytę, która ukaże się już 16 kwietnia.

Stworzona i nagrana w ciągu ostatniego roku, roku zupełnie poza standardem naszego wcześniejszego życia. Banałem już stało się powtarzanie, że wszystko nam się przewróciło do góry nogami, bo przecież każdy z nas tego doświadcza. Najważniejsze dla artysty jest jednak pytanie zareagować na taką sytuację.

„Ogniwa” to jedyny utwór z płyty, którego nie zdążyliśmy zagrać na koncertach. Naturalnie odnosi się do sytuacji w jakiej znalazł się świat i my sami. Tekst utworu to refleksja zawierająca nutę niepokoju z dominantą nadziei, której mam pod dostatkiem i mogę się podzielić – mówi Piotr „Gutek” Gutkowski

fot. Przemek Kokot

To słowa artysty, który po wielu latach w szeregach zespołu Indios Bravos przygotował i nagrał muzykę pod własnym szyldem. A w momencie, gdy solowy projekt zaczął się rozkręcać, po zagraniu trzech tras (a przed czwartą) i nagraniu albumu, czas się zatrzymał.  Ale zamiast narzekać – lepiej robić swoje. Jak to opisuje “Gutek” – posłuchajcie sami.

Autorem teledysku do „Ogniw” jest Mateusz „Mania” Winkiel, znany i ceniony twórca klipów. Zespół Gutek pracował już razem z nim przy piosence „Co Noc”, a jego dzieło spodobało się odbiorcom, którzy wyświetlili klip już prawie dwa miliony razy. Warto zobaczyć jak “Mania” widzi swoim okiem naszą obecną rzeczywistość.

Premiera płyty „Stan rzeczy” – 16 kwietnia.

 

Leave a Reply