Halina Mlynkowa z premierowym utworem “Szkło”

“Szkło” to premierowy utwór Haliny Mlynkovej, do której słowa napisała Bovska. Muzyka to wynik współpracy wokalistki z Janem Smoczyńskim i Miro Kępińskim.

fot. materiały prasowe

“Szkło, swoją przezroczystością wprowadza nas w błąd, jakby go nie było, a jednak stawia granice. Stojąc za szybą, nie przejdziesz, chyba że rozbijesz. Masz wybór. Tak jest również z przesłaniem w tym utworze. Możesz omijać całe życie przeszkody, tłumacząc się albo podjąć wyzwanie i pokonać każdą z nich, idąc dalej. Nawet tą najmniej widzialną dla wszystkich, a tak trudną dla pokonującego. A potem nadchodzi odrodzenie… Powiew wiatru, który popycha dalej i mówi, nie oglądaj się, bo wszystkie szepty za nami to wyimaginowane oczekiwania innych.

A z własnego życia spowiadamy się sami. Za bardzo kocham życie, by czekać na samotność, więc Szkło jest dla mnie pewną drogą odrodzenia. Idę dalej. Po prostu.” – Halina Mlynkova

Po czterech latach przerwy pod koniec września 2020 r. wokalistka wróciła z singlem “Zanim stracisz”, w którym porusza niezwykle istotną kwestię przemocy domowej. To nagranie dotyczyło rozwodu z jej drugim mężem, starszym o 17 lat czeskim producentem Leszkiem Wronką. “Szkło” jest więc kolejną odsłoną jej obecnych poczynań artystycznych.

 

Leave a Reply