fejzjestm łączy siły z Fokusem!

10 marca na kanale fejzjestm ukazał się jego premierowy singiel “Antracyt”, w którym gościnnie udzielił się Fokus. Utworowi wyprodukowanemu przez lunar vision, towarzyszy minimalistyczny teledysk o post apokaliptycznym posmaku.

Utwór, jak na dzisiejsze standardy jest nietypowo skonturowany. Bit nie wybija się ponad wokal, służąc jako tło, ustępując tym samym miejsca tekstowi, który wyraża wokal. Wokalnie to kontrasty: cichszy i spokojniejszy Fejza, oraz Fokusa – charyzmatyczny, z chrypą, typowy dla niego. Kolejną wartością dodaną do utworu, jest brak autotune’a. Bez niego wokale są wyrazistsze, wyróżniające się na tle podobnie brzmiących raperów. Efekty nałożone na głos pojawiają się w paru momentach, lecz służy to bardziej do podbicia ładunku emocjonalnego, by przypomnieć o wizerunku smoka.

fot. materiały prasowe

Kim jest Fejz/Fejzjestm? To młody, katowicki raper. Wziął udział między innymi w szóstej edycji Młodych Wilków, która odbyła się w 2018 roku, prezentując utwór „Muza”. Wtedy również ukazała się jego EPka, zatytuowana „Odzwierciedlenie”. Filip Łuszcz, syn Magika.

 

Leave a Reply