Pawbeats Orchestra i Michał Szczygieł w utworze “Lodospady”

Piosenka “Lodospady” Pawbeatsa zwiastuje jego nowy album “NOCNA”, który ukaże się w maju 2021. W utworze nagranym “na setkę” gościnnie pojawił się Michał Szczygieł.

Utwór “Lodospady” został zarejestrowany przez zespół Pawbeats Orchestra w nocy z 28 na 29 grudnia 2020 roku metodą “na setkę”, czyli za jednym podejściem bez używania looperów ani wcześniej nagranych dźwięków.

Jednocześnie w czasie nagrania został zrealizowany teledysk tzw. mastershotem, z którego ścieżka dźwiękowa w tej formie trafi na album “NOCNA”. Na potrzeby dystrybucji cyfrowej to samo nagranie zostało zmiksowane dwukrotnie.

Muzyka: Pawbeats, Michał Szczygieł

Tekst: Michał Szczygieł, Pawbeats

fot. materiały promocyjne

Album “NOCNA” to piąty album w dorobku Pawbeatsa, charakteryzujący się łączeniem brzmień akustycznych instrumentów i elektroniki, popu z hip-hopem. Projekt Pawbeats Orchestra od początku swojej działalności budował mosty między gatunkami muzycznymi – autor pozostał konsekwentny i zapowiada, że na płycie pojawią się zarówno raperzy, wokaliści jak i instrumentaliści, ale dokładny skład i tracklista zostaną ujawnione dopiero w czasie premiery. Pawbeats jest autorem muzyki i współautorem części tekstów. Za okładkę odpowiada popularny na całym świecie ilustrator Paweł Kuczyński.

 

Leave a Reply