„Ostatni rozgadany singiel z eklektycznej płyty”. Fisz Emade Tworzywo z nowym utworem “1,5 metra”

Po czterech dotychczasowych singlach „Kurz”, „Mój kraj znika”, „Nie za miłe wiadomości”, „2020”, przyszedł czas na piąty. „1,5 metra” to najnowszy utwór zespołu Fisz Emade Tworzywo, z nadchodzącej płyty „Ballady i Protesty”.

Tak o piosence mówi Fisz „Ostatni rozgadany singiel z eklektycznej płyty. Pamiętnik czasów pandemicznych, niestety ciągle nieustępujących”. 

fot. materiały prasowe

Album „Ballady i Protesty”, który ukaże się jesienią 2021 roku, składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Pierwsza – „Ballady“ będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem Przyrody i Planety Ziemi.

Druga opowieść to płyta „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

 

Leave a Reply