Dr Misio prezentuje kolejny singiel “Czy pamiętasz”

W październiku 2020 ukazał się nowy album zespołu Dr Misio, zatytułowany “Strach XXI wieku”. Płyta pojawiła się pod naszym patronatem medialnym. Kolejnym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Czy pamiętasz”, do którego powstał animowany teledysk.

Minęły trzy lata od trzeciego albumu zespołu Dr Misio, nominowanego do Fryderyka „Zmartwychwstaniemy”. W zupełnie nowej, pandemicznej rzeczywistości i w oku wielu turbulencji społeczno-politycznych zarówno w Polsce, jak i poza nią, pojawia się czwarte dzieło formacji Arkadiusza Jakubika. Płyta otrzymała tytuł „Strach XXI wieku”.

fot. materiały prasowe

W 13 zawartych na albumie utworach odbijają się różne odcienie rocka, składające się na styl Dr. Misio. Jest bezpośrednie łobuzerskie granie („Siedemnastolatki”), niemalże stworzone do radia hiciarskie rockowe kawałki („Mam dwie głowy”), skłaniające do refleksji, zadumy, podszyte nostalgią lżejsze kompozycje („Mnie nie ma”), a nawet coś do pobujania się („Zwierzę”), czy wręcz potańczenia (zajeżdżający rockabilly „Wesołe miasteczko”). Świetna muzyka to jedno. Jednakże w przypadku Dr. Misio bardzo ważne są teksty. W nich Arek Jakubik rozprawia się z wieloma przypadłościami, lękami, psychozami polskiego społeczeństwa oraz przedstawicieli obecnej władzy. Niejednokrotnie sięga do przeszłości, do czasów swojej młodości, kiedy kradło się mleko albo kefir spod sklepu. A potem piło się tanie wina z kolegami „do spodu”, jarając przy tym tony szlugów.

“Zawsze marzyłem, żeby wydzierać się w zespole rockowym” – nasza rozmowa z Arkiem Jakubikiem (Dr Misio)

Leave a Reply