Kapela Bożków prezentuje nowy utwór “Gdybyś była jeżem”

“Gdybyś była jeżem” to premierowy singiel zespołu Kapela Bożków, do którego powstał zaskakujący teledysk.

Chociaż zespół ma na koncie dopiero jeden album, to można już mówić o wypracowanym stylu, który Kapela Bożków zaprezentowała także w premierowym utworze “Gdybyś była jeżem”. Tym razem band postawił na piosenkową, energetyczną, wręcz skoczną formę, która w wyraźny sposób odzwierciedla ich zapatrywania muzyczne. Nowa propozycja to żywiołowe ska podkreślone rockowym zacięciem. Całość została zobrazowana wręcz filmowym teledyskiem.

fot. materiały prasowe

Nietrudno też zauważyć, że grupa posiada dystans do siebie, a także umiejętnie “puszcza oko” do słuchacza, bo nie da się ukryć, że w tekście (ale też w klipie) został ukryty element ironii. Rozrywkowy charakter tej propozycji nie zasłonił bezkompromisowego zacięcia zespołu, ale też artystycznych walorów, które zostały zaprezentowane w żywym brzmieniu Kapeli Bożków. Owszem, ten kawałek budzi skojarzenia, z tym, co już kiedyś mogliśmy usłyszeć (wczesny Happysad, a nawet Pidżama Porno), jednak to nie odbiera indywidualizmu grupie. Konsekwencja w ich przypadku zaowocowała świetnym kawałkiem. Słuchać do woli!

*****

Klip do utworu powstał we współpracy wraz z Fabryką Filmów Piotra Niełacnego (Nowa Ruda).

“Premiera odbyła się na Walentynki 2021, dla wszystkich zakochanych… i nie tylko 😛 Utwór opowiada o wielkiej miłości i o tym, że w życiu wszystko się może zdarzyć. Zresztą… sprawdźcie Państwo sami :)” – jak informuje zespół.

*****

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

Obecny skład zespołu to:

gitara – Oskar Babiak
trąbka, harmonijka – Jacek Mokrzan
gitara basowa, voc – Wojtek Grzesiak
perkusja, voc – Paweł Fadiejew

Strona zespołu: www.facebook.com/kapela.bozkow 

 

Leave a Reply