Rat Kru i Mery Spolsky w nowym utworze “Grzyby”

5 lutego ukazał się nowy singiel poznańskiego duetu RAT KRU, którzy zapowiadają nim swój drugi autorski album pod tytułem “Winogrady”. W utworze można usłyszeć Mery Spolsky. Wokalistka wystąpiła również w szalonym teledysku do “Grzybów”.

Zespół RAT KRU lubi o sobie mówić, że jest zagubionym ogniwem polskiej elektroniki. Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy to zdecydowanie bardzo ekscentryczny duet, który w swej twórczości postawił na brzmienia mocno inspirowane stylistyką retro, do której dodał dużo autorskiego szaleństwa i uroku.

fot. materiały promocyjne (Hryniewicz)

Ich poprzednie single, takie jak “Cześć”, “Ego”, czy “Świnia” zjednały wokół siebie fanów i słuchaczy, którzy bardzo dobrze rozumieją tę konwencję, sposób ekspresji i delikatne puszczenie oka w ich stronę. Niemal po roku od wydawniczego debiutu, poznański duet wraca z kolejnym hitem, który jest pierwszą zapowiedzią ich drugiego albumu.

Przywoływane “Grzyby” to utwór w klimacie RAT KRU. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem, na której znakomicie odnajdują się wersy Pawła Horbowego. Tym razem towarzyszy im Mery Spolsky, która również uwielbia bawić się muzyczną formą. Tak o swoim najnowszym dziele opowiada sam zespół:

“Piosenka jest o randce po zjedzeniu „ grzybków’’. Klip kręcił książę VHS-u z zespołu Wczasy – Jakub Żwirełło. Obraz nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni “Królewna Śnieżka”. Całość zrealizowana jest w parafii św. Wojciecha w Poznaniu.”

 

Leave a Reply