Elektronika na wysokim poziomie. Maya Krav i jej premierowa kompozycja “Deep&High”

Maya Krav tworzy w nurcie muzyki elektronicznej. “Deep&High” to jej najnowsza propozycja, która swoją premierę miała kilka tygodni temu.

Muzyka elektroniczna niejedno ma imię, co potwierdza premierowa kompozycja, którą zaprezentowała Maya Krav. To energetyczny, przyjemnie płynący utwór, stworzony z pewnej czytelnej, choć niejednoznacznej koncepcji, jaką przyjęła artystka. “Deep&High” doskonale sprawdziłby się w mniejszych klubach, ale ma też potencjał, który porwałby publiczność podczas większych festiwali.  Jej wciągający nastrój potrafi wkręcać się w podświadomość, a na pozór niezobowiązujący miękki bit przenosi nas w odrealnione miejsca, przynosząc chwilę zapomnienia.

fot. okładka singla

Nie da się ukryć, że kompozytorka czerpie ze znanych patentów, które zostały wyciągnięte nawet lat 80. i 90., niemniej nadaje im współczesnego, wyraźnie świeżego klimatu. Ten utwór mógłby przybrać jeszcze inną formę, gdyby jego efektywność wykorzystać w bardziej piosenkowej formie. Wydaje się, że Maya jest gotowa na taką współpracę z innymi artystami, jeśli ktoś zechciałby wykorzystać jej niewątpliwą kreatywność. “Deep&High” to także przykład tego, że bez względu na okoliczności warto robić swoje.

*****

“Deep&High stworzyłam jesienią 2020 roku, kiedy wychodziłam z depresji i zaczynałam powoli odczuwać, jaką życie może dawać radość, zamiast widzieć je tylko w szarych kolorach. Stąd wzięłam tytuł piosenki. Rytm i vibe piosenki ma dawać nadzieję na powrót na właściwe tory. To właśnie dzięki tej piosence dostałam się do II etapu przesłuchań programu Stage4YOU”.

Energiczna i pewna siebie solistka dodaje każdej ze swoich piosenek szczyptę brokatu. Jej remix “Miło Było Pana Poznać” Mery Spolsky został doceniony przez samą autorkę oryginału! Na co dzień studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Katowicach.

Piosenka “Deep&High” dostępna jest na wszystkich platformach streamingowych.

Maya Krav w mediach społecznościowych:

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply