Patryk Skoczyński z premierowym utworem! Posłuchaj singla “Jedno słowo”

Patryk Skoczyński konsekwentnie, nie zważając na trudne dla branży muzycznej czasy, nagrywa wciąż nową muzykę. Jako współkompozytor wraz z Piotrem Siejką oraz Maćkiem Wasiem (autorem słów) stworzyli utwór “Jedno słowo”.

Do utworu powstał teledysk nagrany w nocnej, deszczowej scenerii.

fot. Dagmara Szewczuk

Współpraca Patryka z zawodowymi muzykami przyniosła bardzo dobry rezultat końcowy. Od piosenki popowej, która mieści w targetach dużych rozgłośni radiowych wymaga się należytego zaangażowania i najwyższej jakości.

Piotrowi Siejce udało się nie tylko stworzyć przebojowy utwór, ale nadać mu świeżości oraz autentyczności, którą umacnia wokalna sprawność Patryka Skoczyńskiego. Młody, wciąż będący na początku własnej drogi artystycznej wokalista potrafi przykuwać uwagę poprzez należytą interpretację oraz umiejętność zobrazowania historii, która pojawia się w tekście. Przy wsparciu profesjonalistów powstała propozycja mieszcząca się we współczesnych standardach muzyki pop, to znaczy skrojona według najlepszych wzorców, ale przy tym niepozbawiona emocjonalnego wykonania wokalisty. To piosenka, która być może pozostanie z nami na dłużej lub przynajmniej wyznaczy kierunek, w którym Patryk będzie dalej podążał. I zapewne niejednokrotnie nas jeszcze zaskoczy swoim nieudawanym podejściem do muzyki, co w przyszłości stanie się jego rozpoznawalną marką. Ma ku temu zadatki.

*****

To już trzeci, po “Domu” i “Ruchomym celu”, singiel zapowiadający debiutancki album młodego artysty. Utwór przesycony jest melancholijnym klimatem, ale wybrzmiewają w nim także mocniejsze rockowe dźwięki, które znamy już z wcześniejszych kompozycji Patryka.

Od 29 stycznia singiel “Jedno słowo” można usłyszeć zarówno na antenach rozgłośni radiowych, jak i w serwisach streamingowych.

Patryk zabiera nas w teledysku w nieokreślony, amorficzny świat na pograniczu snów i jawy, w którym obserwuje sam siebie. Wspominając zwykłe, ale zarazem niezwyczajne sytuacje wypełnione obecnością drugiej osoby uświadamia nam, jak wielką siłę daje bycie razem. Za reżyserię i zdjęcia do klipu odpowiadał Piotr Smoleński.

“Jedno słowo to utwór o wsparciu i sile bycia razem. Pisząc ten utwór z Piotrem i Maćkiem w zeszłym roku, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak szeroki temat poruszamy, jak wiele może zawierać się w sile bycia razem. My potraktowaliśmy ten temat bardzo osobiście, bo utwór powstał na bazie moich własnych doświadczeń. Ale sens tych słów okazuje się być aktualny na wielu poziomach, nie tylko romantycznym, ale także społecznym. Obecne czasy to moment, w którym wzajemne wsparcie i odpowiedzialność za siebie nawzajem zdają się być kluczowe i warto to podkreślać przy każdej okazji. 

Większość z nas boi się nieznanego, ryzyka, zranienia, ale dzięki wsparciu bliskiej osoby można ten lęk oswoić i wspólnie znaleźć siły, aby go przezwyciężyć. I o tym śpiewam w moim nowym utworze – o sile przezwyciężania lęku, razem. Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli moja kolejna piosenka dotrze do wszystkich, którzy myślą podobnie.” – Patryk Skoczyński

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/jednoslowo

 

fot. okładka singla

Jedna odpowiedź do “Patryk Skoczyński z premierowym utworem! Posłuchaj singla “Jedno słowo””

Leave a Reply