Alan Maze i Maria Holka w alt-popowym utworze “Papierowe myśli”

“Papierowe myśli” to drugi singiel duetu twórczego Alana Maze i Marii Holki. Koniecznie posłuchajcie premierowej propozycji o przyjemnym, ciepłym brzmieniu. Do piosenki powstał teledysk.

“Papierowe myśli” to bezpretensjonalna, swobodnie poprowadzona piosenka uroczego duetu. Tym razem to Alan Maze przejmuje dowodzenie, a jego partie wokalne uzupełnia niezwykle starannie wpleciony wokal Marii Holki. Całość tworzy spójną całość, a dopełnia ją historia, którą ten utwór bez wątpienie niesie. W przyjemnym, alt popowym brzmieniu kryje się też nutka nienachalnej przebojowości. Przy tym warto zwrócić uwagę na doskonale wplecione żywe instrumentarium, tworzące istotę tej propozycji.

fot. materiały prasowe

Przykuwa uwagę zawodowe podejście w tak na swój sposób minimalistycznej odsłonie, choć wydawać się może, jakby ten utwór został stworzony na całkowitym luzie, bez żadnego wysiłku. To tylko potęguje pozytywny odbiór “Papierowych myśli”. Do tego dochodzi produkcja na najwyższym poziomie, za którą odpowiada Alan Maze w kooperacji z Hazelrigg Brothers. To nie jest piosenka, którą pokochają duże rozgłośnie radiowe (a szkoda), ale za to docenią ją fani niebanalnego, szlachetnego popu. Wystarczy posłuchać tego utworu jeden raz, by został z nami na dłużej. I o to chodzi.

*****

Alan Maze współpracował przy projektach nagraniowych m.in. grupy Coldplay, Chainsmokers oraz koncertowych Stevie Wonder’a i Billie Eilish, a także Marii Holki (Retrospektakl).

Tym razem w roli głównej usłyszymy męski wokal oraz duet obojga artystów w refrenach. Piosenka utrzymana w stylistyce alt-popu opowiada osobistą historię tajemniczego listu, który choć niezaadresowany, ma trafić do rąk jedynej osoby rozumiejącej zawarte w nim słowa. Romantyczną opowieść niesie energetyczna i intrygująca muzyka z łatwością zapisująca się w pamięci słuchacza.

W nagraniach udział wzięli cenieni, amerykańscy muzycy : Geoff i George Hazelrigg (Shy Girls, Autre Ne Veut), oraz John O’Reilly Junior (fun., Jason Mraz). Nad brzmieniem pracowali: kompozytor Alan Maze, Hazelrigg Brothers oraz znany m.in. ze współpracy z Arianą Grande czy Beyonce Jon Castelli.

*****

Maria Holka – kompozytorka muzyki filmowej, rozrywkowej, teatralnej, autorka tekstów, wokalistka, pianistka, muzykolog. Stworzyła muzykę do takich filmów jak: “Solidarność według kobiet”, “To, czego chcę”, ” “Pierwszy dzień lata” czy Trzech znanych P.” Za muzykę do tego ostatniego otrzymała nagrodę na 3 Festiwalu “Nowe Kino” w Nowym Sączu.

Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i wydawnictwami takimi jak: Magnetic Records / Universal Music Polska, Zielona Sowa, Kalinowe Serce, Theater fur Niedersachsen (Hildesheim), Centrum Nauki Kopernik, Agora (oprawa muzyczna Nagrody im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki). 

Artystka ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Joanna Rawik, Piotr Rodowicz, Gabriel Wong. Wykłada śpiew w Warszawskiej Szkole Filmowej. Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek ZAIKS, SAWP. Współzałożycielka (wraz z Alkiem Baszunem) zespołu Retrospektakl, w którym tworzy i wykonuje piosenki. Debiutancka płyta wokalistki zatytułowana “Wino” ukazała się w listopadzie 2018 roku. W czerwcu 2020 roku poznaliśmy jej premierowy utwór “Uliczne sny”.

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply