Józefina prezentuje premierowy utwór “Wilcze Serce”

JÓZEFINA wraca na scenę po długiej przerwie. “Wilcze Serce” to premierowy utwór, który otwiera zupełnie nowy rozdział w życiu artystycznym wokalistki. Tekst napisała Anita Lipnicka.

Chociaż utwór “Wilcze Serce” to nowy etap artystyczny Józefiny, to poniekąd odzwierciedla on drogę, którą wokalistka dotąd przeszła. Usłyszeć w nim możemy elementy tego, co nagrywała z zespołem Varius Manx, ale też znajdziemy namiastkę jej niszowych poczynań jako Lari Lu. Zapewne to kwestia wrażliwości, mocno naznaczającej projekty, w których Józefina bierze udział. Wtedy każde przedsięwzięcie staje się natychmiast jej własnym. W tym przypadku artystka miała także wpływ na to, jak będzie prezentować się sama warstwa muzyczna, gdyż jej nazwisko widnieje obok znakomitego składu twórców (Marcin Kuczewski, Sven Kolandson, Thomas Karlsson, Chris Aiken).

fot. materiały prasowe

W opisywaniu pewnych przemyśleń pomogła jej sama Anita Lipnicka, co ma swoje niebagatelne znaczenie. Sam utwór jest niezwykle sugestywny i nosi ślady niewątpliwej przebojowości, chociaż nie mieści się w dzisiejszej nadmiernie syntetycznej przestrzeni muzycznej. Zwraca uwagę także doskonała produkcja, która pozwoliła wyciągnąć z tej kompozycji całą esencję. Piękna piosenka, który rozbudza apetyt na więcej. Tym bardziej, że tak dojrzałej i pewnej siebie Józefiny jeszcze nie mieliśmy okazji poznać. Taki powrót już teraz można uznać za jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku.

*****

Bogatsza o życiowe doświadczenia, dojrzalsza i bardziej świadoma siebie, zaskakuje swoją artystyczną metamorfozą.

Pierwszy singiel artystki “Wilcze Serce” to opowieść o dziewczynie, która gna za spełnieniem, To piosenka o kobiecej sile i zatraceniu w namiętności, o porzuceniu starej. ludzkiej wersji siebie.

Za reżyserię i zdjęcia do klipu odpowiedzialny jest Adam Romanowski, mający na swoim koncie współpracę z czołowymi, polskimi artystami.

Nowe utwory Józefiny łączą w sobie proste i zapamiętywalne melodie oraz eklektyczne aranżacje. W piosenkach nie brakuje akustycznych i elektronicznych barw, a gitarowe brzmienia mieszają się ze światem muzyki klasycznej czy vintage. Teksty są pełne tęsknoty i namiętności, miejskich kolorów i smaków, gdzie rzeczywistość miesza się z magią. Najtrafniejszym określeniem dla stylu jaki proponuje Józefina jest nowoczesny, eklektyczny artpop.

Muzyk ę do utworu “Wilcze Serce” skomponowali: Anna Jozefina Lubieniecka, Marcin Kuczewski, Sven Kolandson, Thomas Karlsson, Chris Aiken.

Józefina jest znana słuchaczom jako wokalistka Varius Manx, występowała z Piotrem Rubikiem jako solistka oraz grała w teatrze Studio Buffo. W 2007 zwyciężyła w Opolskich Debiutach oraz finale programu Szansa na Sukces. W 2014 roku artystka jako Lari Lu wydała znakomitą płytę “11”.

Instagram: www.instagram.com/jozefina.official
Facebook: www.facebook.com/jozefinaofficial
Strona: www.jozefinaofficial.com

 

fot. materiały prasowe

2 odpowiedzi na “Józefina prezentuje premierowy utwór “Wilcze Serce””

Leave a Reply