Pierwsza odsłona debiutanckiej płyty zespołu Pozory. Posłuchaj utworu “Posiadanie” [PREMIERA]

Dziewięć utworów w dziewięć miesięcy. W taki sposób będziemy poznawać debiutancki album zespołu Pozory. Właśnie premierę ma pierwszy utwór grupy zatytułowany “Posiadanie”. Czy już dziś można ich nazwać nadzieją polskiej alternatywy? Przekonajcie się sami.

“Posiadanie” to utwór otwierający album zespołu Pozory. Debiutancka płyta zespołu Pozory pt. „Wahania” nie doczeka się jednego dnia premiery, będzie miała ich dziewięć. Pierwsza data przypada na 29 stycznia 2021 roku.

Zespół opublikuje kolejne 8 nagrań w okresie luty-wrzesień, w każdy ostatni piątek miesiąca. „Posiadanie” nie jest typowym radiowym hitem. Utwór otwiera płytę, a co za tym idzie – wprowadza słuchacza do pozornej rzeczywistości i pokazuje wrażliwość zespołu.

fot. Zuzanna Sosnowska

„Posiadanie” można odsłuchać w serwisach streamingowych oraz na kanale YouTube zespołu: https://open.spotify.com/artist/1pVsPg5CyfUgWz25Jq1ozB

Realizacją i produkcją płyty “Wahania” zajął się Mieszko Radwański, który realizuje nagrania dla dużych polskich wydawców (m.in. Agora, Nextpop, Warner, Fonografika). Swojego głosu w dwóch utworach użyczył Piotr Niesłuchowski, finalista pierwszej edycji Voice of Poland, współpracujący obecnie ze Skubasem.

*****

Pozory to trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. W skład grupy wchodzą: M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar.

Grają tak jak czują.
Piszą to co myślą.
Nie ściemniają.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

 

Jedna odpowiedź do “Pierwsza odsłona debiutanckiej płyty zespołu Pozory. Posłuchaj utworu “Posiadanie” [PREMIERA]”

Leave a Reply