“Tracę grunt”, czyli premierowy utwór Julii Kordylak

Piosenka “Tracę grunt” Julii Kordylak to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

“Tracę grunt” to już kolejna bardzo dobrze przygotowana propozycja Wojtka Jabłońskiego, stworzona w ramach projektu iWojtek. To, co tym razem wysuwa się na pierwszy plan to dojrzały i niezwykle świadomy głos wokalistki. Poprzez własną interpretację, Julia Kordylak formuje ten utwór, nadając mu własnej, czytelnej wizji artystycznej. Swobodnie poprowadzona kompozycja jasno odbija przekaz młodej Julii. Dzięki temu słychać, że początkująca dopiero wokalistka ma coś do powiedzenia i nie staje po stronie odtwórczego, amatorskiego wykonania. Wręcz przeciwnie, zadziwia profesjonalizm i umiejętność przekazywania emocji.

fot. materiały prasowe

Owszem, trzeba wziąć pod uwagę, że to dopiero jej początek drogi artystycznej, ale świadomość jest już znacząca. Kompozycja została poprowadzona swobodnie, bez nacisku na na określone instrumentarium, jednak nie znajdziemy w niej banalnych odniesień i nijakich naleciałości. To jedna z bardziej intrygujących propozycji, jakie powstały w ramach tego projektu i dobry start dla samej Julii Kordylak.

*****

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Jedna odpowiedź do ““Tracę grunt”, czyli premierowy utwór Julii Kordylak”

Leave a Reply