Zespół Myasta prezentuje nowy singiel “Na dobrym kursie”

“Na dobrym kursie” to kolejny singiel z debiutanckiego albumu grupy Myasta, który ukazał się w ramach akcji “Wydaj płytę z Będzie Głośno!” radiowej Czwórki.

MYASTA – zwycięzca czwartej edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Zespół zainicjował w 2015 r. Michał Kowalski (wokal) i Mariusz Mitura (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna.

fot. okładka płyty

MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami. – Muzycznie przenikają do wnętrza odbiorcy, wprawiając go w harmoniczny trans.

Udanie łączą różne style muzyczne w integralną całość, dzięki czemu ich muzyka ma wielowymiarowy charakter. Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu – uzasadnia wybór Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu.

 

Leave a Reply