Małgorzata Ostrowska z premierą koncertowego albumu “Piękna Pani Meluzyna”

Album „Piękna Pani Meluzyna” Małgorzaty Ostrowskiej jest zapisem występu, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku w Studiu Radia Lublin imienia Budki Suflera. To był pierwszy koncert od trzech miesięcy z udziałem publiczności. Płyta jest już w sprzedaży.

Wydawcą płyty jest Radio Lublin. Krążek ukazał się w limitowanej ilości 300 sztuk, a można go kupić tylko w sklepie internetowym wokalistki.

W tym roku artystka obchodzi 40-lecie pracy twórczej i jedną z jubileuszowych niespodzianek jest właśnie ten album.

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedna z ikon lat 80. I od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna. Posiada najbardziej charakterystyczny żeński głos w Polsce.

Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard jak i solowych: “Szklana pogoda”, “Adriatyk, ocean gorący”, “Mister of America”, “Mam dość”, “Taniec pingwina na szkle”, “Gołębi puch”, “Rzeka we mnie”, “Słowa”, “Lawa”, “Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna “Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie “Akademii pana Kleksa”. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2014 podczas jubileuszowego, 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. W 2019 roku ukazała się jej najnowsza płyta “Na świecie nie ma pustych miejsc”.

 

Małgorzata Ostrowska – “Na świecie nie ma pustych miejsc” [RECENZJA]

 

 

Leave a Reply