MĄŻ powraca w towarzystwie Anny Wyszkoni. Posłuchaj utworu “Zaplątani”

“Zaplątani” to trzeci premierowy singiel projektu Mąż. Gościnnie w utworze pojawiła się Anna Wyszkoni.

No i sami powiedzcie – czy Mąż nie potrafi zaskakiwać? W utworze “Zaplątani” znów artysta pokazał nam się z innej strony, właściwie należałoby powiedzieć, że odsłonił duszę romantyka. Okazuje się, że Mąż potrafi starannie dozować emocje i “sprzedawać” je w najlepszy możliwy sposób.

Tym razem pomogła mu w tym Anna Wyszkoni, która ma smykałkę do przekazywania w subtelny sposób, bliskich każdemu z nas przeżyć. Jej dojrzałość w ostatnich latach podnosi wartość każdego projektu, w którym bierze udział. Zresztą wystarczy posłuchać ostatniej płyty wokalistki zatytułowanej “Jestem tu nowa”, by się o tym przekonać.

Pianino, gitara akustyczna, bas i dodająca smaczku trąbka – to wystarczyło, by w swej dosyć minimalistycznej formie stworzyć coś ważnego. Warto przysiąść się do Męża i posłuchać jego opowieści pisanych pięknym dźwiękiem, ale też niebanalnym słowem. I chociaż to już trzecia odsłona jego solowej twórczości, to z pewnością jeszcze nas czymś zaskoczy. Jego nieskomercjalizowana wizja artystyczna nie szuka poklasku, a i tak przykuwa większą uwagę niż wiele “przeprodukowanych” propozycji, które słyszymy w radiu. Tutaj nie ma żadnej fikcji. Zero udawania. I dlatego to działa.

*****

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. Mnich do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako perkusista, grał m.in. w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz.

Mnich odsłania przed słuchaczami co mu w  duszy gra, dając swojemu projektowi prostą i zaskakującą nazwę –  Mąż. Trwają prace nad debiutancką płytą. W niektórych utworach Męża wystąpią zaproszeni goście. Wcześniej poznaliśmy dwa utwory artysty – “Nie musisz” i “Papieros”. Pierwszy singiel  „Nie musisz” miał swoją premierę 28 marca 2020 w radiowej Trójce.

Za mix i master piosenek Męża odpowiada Leszek Łuszcz.

W teledysku główne role zagrali : Milena Łącka oraz Dominik Fitrzyk .

Gościnnie w utworze “Zaplątani” zagrali:

Daniel Grupa: pianino
Bartek Pietsch: gitara akustyczna
Leszek Łuszcz: bass
Patrycjusz Gruszecki: trąbka

Mąż w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/projekt.maz/

https://www.instagram.com/maz_official_/

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply