Zespół 2Lips prezentuje nowy singiel i teledysk “Anything”

“Anything” to trzeci singiel i teledysk promujący album “Calm” zespołu 2Lips. W skład grupy wchodzi wokalista Oscar Jensen i doświadczeni muzycy. Ich dojrzałość przełożyła się na jakość tej propozycji.

fot. materiały prasowe

Zespół 2Lips, pomimo, że bazuje na sprawdzonych wzorcach, stara się budować nową jakość w polskiej muzyce. Okazuje się, że zderzenie dojrzałości muzyków z nieprzeforsowanym wokalem i interpretacją Oscara Jensena przyniosło niewątpliwie intrygujący efekt końcowy. Jest w tej propozycji coś podskórnie pięknego, co akurat nie powinno dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że za kompozycję odpowiada Aleksander Gruszka. Słychać przestrzenne brzmienie niezwykle rozpoznawalnych instrumentów klawiszowych Michała Rollingera.

Malownicze pejzaże kojarzą nam się z tymi, które znamy z płyt zespołu Closterkeller. Nie dajmy się jednak zwieźć, 2Lips to inna bajka muzyczna, mieszcząca się gdzieś na granicy baśniowego rocka progresywnego i ujmującej melodyką alternatywy. Znajdziemy w “Anything” także pierwiastek czegoś ulotnego, co potwierdza nieszablonowość ich twórczości. Ten utwór potwierdza profesjonalizm, ale też intryguje i zachęca do tego, by sięgnąć po cały, zapewne równie wciągający album zatytułowany “Calm”.

*****

2Lips to zespół, który ma za zadanie zatrzymać świat. Zatrzymać pęd, zgiełk i harmider naszego otoczenia. W naszych piosenkach nie znajdziesz niekończących się solówek, nie znajdziesz skomplikowanych i przesyconych aranży, nie znajdziesz gwiazdorskiego nadęcia. Znajdziesz natomiast spokój, chwilę oddechu, nawet okazję do medytacji, jeśli lubisz. Piosenki są z życia wzięte. Każda opisuje bardzo różne i konkretne wydarzenia z naszego życia. Ale spaja je jedna rzecz: miłość. Czysta, niezmącona miłość dwojga ludzi. Jeśli masz dosyć korków, gonitwy za kasą, wrzeszczącego szefa czy śmierdzącego taksówkarza 2Lips jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy do słuchania, życzymy obniżonego tętna, zamkniętych oczu i bliskiego oddechu obok ucha.

fot. materiały prasowe

W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy. Michał Rollinger i Olek Gruszka współtworzą także grupę Closterkeller. Wokalista Oscar Jensen to pół Polak, a pół Kanadyjczyk. Wziął udział, m.in. w programie “All Together Now. Śpiewajmy razem”. Jego życie odmienił prezent od taty – pierwsza gitara. Jak zaczął śpiewać? Twierdzi, że nie miał wyboru, gdyż ma bardzo umuzykalnioną rodzinę.

Płyta “Calm” jest już w sprzedaży.

2Lips to:

Oscar Jensen – vocal
Michał Rollinger – klawisze
Kuba May – perkusja
Tomek Wiatr – bas
Olek Gruszka – gitara

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply