“By The Way”, czyli nowy singiel Sławomira Grzymka i Lekko Pijanych

Sławomir Grzymek i Lekko Pijani ciągle promują wydaną we wrześniu ubiegłego roku i niezwykle ciepło przyjętą płytę „To tylko muzyka”. Czwartym singlem z albumu, który ukazał się pod naszym patronatem medialnym jest „By The Way”.

Śledzącym portale i prasę muzyczną oraz słuchających stacji radiowych nie trzeba przedstawiać takich utworów jak „Kowadło”, „Znaki na wodzie” czy „Dźwięki C –moll” –te piosenki miały bardzo pozytywne recenzje w mediach. Dlatego zespół idzie za ciosem i promuje płytę kolejnym singlem. Tym razem jest to „By The Way”.

fot. materiały prasowe

Tak go przestawia Sławomir Grzymek, który jest zarówno autorem tekstu, jak i muzyki:

 

“To prosta piosenka taka jak tytuł, który ją przedstawia. Opowiada o relacjach damsko-męskich. Piosenka posiada dużo humoru i przestrzeni muzycznej a jej aranżacja nie jest przekombinowana. Jest to blues w tonacji G. Kiedyś, zupełnie przypadkowo, wpadł mi w ręce utwór Alberta Kinga „Oh Pretty Woman” z 1970 roku. Bardzo mi się spodobał. Chciałem napisać swoją „Pretty Woman” i tak powstał „By the way” (śmiech).”

Piosenka otwiera cały album i jak mawia Grzymek przy omawianiu całości, stanowi część tej „jasnej strony płyty”.

Zespół właśnie rozpoczyna ofensywę promocyjną singla i ma nadzieję dotrzeć do wszystkich mediów, które poświęcają uwagę dobrej polskiej muzyce. Cały album jest również do kupienia na stronach empik.com oraz wydawcy płyty, firmy Soliton.

Jak ocenia ją Sławomir Grzymek z perspektywy minionych miesięcy?

Album ”To tylko muzyka” ma swoje zalety, ale i wady. Zaletą tego albumu jest styl tekstowy, muzyczny a także styl wykonania każdego z członków tego projektu. Wadą albumu ”To tylko muzyka” jest czas w którym się ukazał. 2020 to najgorszy okres dla każdej twórczości i dla każdej branży na świecie. Życzę wszystkim ludziom żeby ten 2020 już nigdy nie zawrócił.”

Zespół ma nadzieję i dąży do tego, że z chwilą powrotu koncertów, będzie mógł zaprezentować cały materiał na żywo. Obserwujcie profile zespołu, bo wkrótce pojawiać się będą pierwsze informacje koncertowe.

 

Leave a Reply