40 – lecie pierwszej płyty zespołu Maanam

Debiutancki album zespołu Maanam, zatytułowany po prostu “Maanam” ukazał się w 1981 roku, a więc wkrótce minie 40 lat od wydania tego kultowego albumu. To na nim znalazły się takie przeboje jak: “Boskie Buenos (Buenos Aires)”, “Szał niebieskich ciał” i “Szare miraże”. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tej płyty.

Debiutancki album studyjny zespołu Maanam wydany został w 1981 roku przez wytwórnię płytową Wifon. Nagrania zrealizowano w studio Rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie, w dniach: 25.08 – 10.09.1980 r. Za realizację nagrań odpowiedzialni byli Andrzej Poniatowski i Włodzimierz Kowalczyk. Autorami wszystkich utworów byli Marek Jackowski (muzyka) oraz Olga Jackowska (słowa).

fot. okładka płyty

Swego czasu dziennikarz muzyczny Piotr Metz mówił, że Andrzej Poniatowski odnalazł w Radiu Lublin taśmę-matkę tego albumu i w planach jest odsłuch tej taśmy z udziałem publiczności. Nie mamy jednak informacji czy do tego dojdzie, ponieważ oświadczenie zostało wydane jeszcze za czasów pracy Metza w Trójce. Na pewno z okazji jubileuszu szykowane są przez Kamila Sipowicza i wytwórnię Warner Music Poland niespodzianki, o których wkrótce będziemy informować.

Dotychczas album “Maanam” doczekał się już kilku wznowień.

strona 1

  1. „Stoję, stoję, czuję się świetnie” – 3:50
  2. „Boskie Buenos (Buenos Aires)” – 3:27
  3. „Biegnij razem ze mną” – 4:45
  4. „Miłość jest cudowna” – 2:57
  5. „Żądza pieniądza” – 4:33
strona 2
  1. „Karuzela marzeń” – 3:50
  2. „Oddech szczura” – 3:20
  3. „Szał niebieskich ciał” – 7:53
  4. „Szare miraże” – 3:30

 

fot. J. Szmuc

2 odpowiedzi na “40 – lecie pierwszej płyty zespołu Maanam”

Leave a Reply