Marie powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Dżinsy”

“Dżinsy” to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą wielkimi krokami drugą EP Marie zatytułowaną “Cafe Mari”, która pojawi się już w lutym tego roku.

Nieco bardziej rozmarzona i liryczna niż “Candybar”, jednak wciąż z tą samą dozą przekory oraz słodyczy, Marie pędzi na ratunek uwięziony w zimowym, zamkniętym świecie słuchaczom.

Po niemałym sukcesie “Candybaru” Marie powraca z nowym materiałem. “Cafe Mari” to wyjątkowe przedsięwzięcie – oprócz charakterystycznej, słodkiej warstwy dźwiękowej, wokalistka serwuje nam również doznania literackie. Każdy z utworów okraszony jest małym dziełem prozatorskim, będącym idealnym dopełnieniem zimowego klimatu.

fot. materiały promocyjne

Cafe Mari” to jedna z lubelskich kawiarni, którą w jeszcze przedpandemicznych czasach Marie zwykła odwiedzać i w jej urokliwym wnętrzu tworzyć.

“Tęsknię za tym. Wszyscy chyba tęsknimy. Dlatego właśnie wpadłam chciałam dać ludziom namiastkę kawiarnianego klimatu i w brzmieniu, i w treści historii, które tam spisałam. Nie opowiadają stricte o kawie, bo nie o kawę chodzi, a o ludzi, którzy przychodzą, żeby się jej napić. O nas.” 

Jeden z wcześniejszych utworów, tj. “Pan XYZ” znalazł uznanie, m.in. w Radiu Eska, gdzie często można go usłyszeć.

Premiera EP-ki planowana jest na luty 2021. “Zapiski z Cafe Mari” można śledzić na stronie mariesomarie.com

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply