Pastorałka “Paśli Pasterze Woły” w wykonaniu Sinfonii Carpathii & Tomasza Jarosza

W okresie świątecznym swoją premierę miał klip do pastorałki “Paśli Pasterze Woły” w wykonaniu orkiestry Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka. Ten wyjątkowy utwór został zinterpretowany przez Tomasza Jarosza z zespołu Lachersi.

Oryginalna aranżacja napisana została przez altowiolistkę orkiestry Ewę Borcz, która na co dzień występuje z Kwartetem Galicyjskim.

fot. materiały prasowe

Projekt został częściowo sfinansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19.

Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiająca muzykom koncerty przed publicznością, zmotywowała artystów do stworzenia wyjątkowego dzieła, które pozwoli odbiorcom i miłośnikom zarówno muzyki klasycznej jak i popularnej odkrycie kolęd w zupełnie nowym wydaniu.

*****

Tomasz Jarosz to wokalista i instrumentalista. Absolwent Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach filia w Cieszynie. Na co dzień funkcjonariusz Straży Granicznej. Zwycięzca odcinka a następnie wielkiego finału finałów wiosennej edycji programu „Szansa na sukces – Opole 2020″, dzięki czemu wystąpił w koncercie Debiuty na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wraz ze swoim zespołem Lachersi, którego jest współzałożycielem oraz wokalistą. Z zespołem dotarł do finału 5. edycji programu muzycznego Must Be The Music.

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki. Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje. Orkiestra wykonuje zróżnicowany repertuar, od dzieł kompozytorów klasycznych i współczesnych, po wielkie dzieła muzyki filmowej. Efektem pracy artystów są koncerty, które dają im możliwość prezentacji swoich umiejętności, a publiczności odbioru wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply