Mietek Szcześniak z piosenką “Miłość leczy”

“Miłość leczy” to nowa piosenka Mietka Szcześniaka, która swoją premierę miała już kilka tygodni temu. Słowa do tego utworu napisał Jacek Cygan.

Projekt “Nadzieja na Moście do Nieba” miał wnieść czułość i pociechę w szare zakamarki kwarantanny. Tę piosenkę w sposób szczególny dedykujemy wszystkim, którzy spotkali się na pierwszej linii covidowego frontu – zarówno dla tych, którzy są chorzy, a jeszcze bardziej dla tych, którzy walczyli i nadal walczą o nasze życie i zdrowie. To bohaterzy naszych czasów. Przemęczeni, ścigający się na przemian ze strachem i czasem. Nie dostrzegamy ich trosk, bo albo mamy za dużo swoich, albo po prostu nie widać ich za maseczką.

fot. materiały prasowe

Mają swoje rodziny, swoje łzy, swoje nadzieje. Niech miłość uleczy wszystko, co ich dziś boli – szczególnie blizny po niewdzięczności, po heroicznych dyżurach, wśród milionów wątpliwości. Lekarze i pielęgniarki – chorzy i ich rodziny – przyjaciele dobra – niech miłość uleczy nas wszystkich, byśmy mogli już niedługo spotkać się razem uzdrowieni z pretensji, strachów i apatii. Wdzięczni, że znalazł się ktoś, kto podał nam dłoń, przytulił, zadzwonił. Jest tyle dobra, które nas otacza, a którego nie docenialiśmy jeszcze przed rokiem. Smak wspólnej herbaty, dłoń na dłoni mamy lub taty, prosty spacer wśród wróbli, czy nawet głęboki oddech o poranku, przed wyjściem na zakupy lub do pracy. Może ten czas ukryty za maseczką jest właśnie po to, byśmy częściej patrzyli sobie w oczy, dając sobie największy ze wszystkich skarbów, jakie kiedykolwiek ziemia nosiła – Miłość. Bo tylko ona wszystko czyni nowym i pięknym.

 

Leave a Reply