Marie prezentuje nowy singiel “Dżinsy”

“Dżinsy” to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą wielkimi krokami drugą EP Marie zatytułowaną “Cafe Mari”, która pojawi się już w lutym tego roku.

Nieco bardziej rozmarzona i liryczna niż “Candybar”, jednak wciąż z tą samą dozą przekory oraz słodyczy, Marie pędzi na ratunek uwięziony w zimowym, zamkniętym świecie słuchaczom.

Po niemałym sukcesie “Candybaru” Marie powraca z nowym materiałem. “Cafe Mari” to wyjątkowe przedsięwzięcie – oprócz charakterystycznej, słodkiej warstwy dźwiękowej, wokalistka serwuje nam również doznania literackie. Każdy z utworów okraszony jest małym dziełem prozatorskim, będącym idealnym dopełnieniem zimowego klimatu.

fot. materiały promocyjne

Marie idzie za ciosem. Po dobrze przyjętej debiutanckiej EPce, przyszedł czas na kolejną. Artystka konsekwentnie buduje zainteresowanie własną twórczością, a ta faktycznie zasługuje na szerszy odbiór, czemu dowodzi najnowszy singiel “Dżinsy”. Tym razem Marie postawiła na spokojniejszy, bardziej liryczny utwór, który kolejny raz potwierdza jej charakterystyczny kunszt pisarski. Specyfika tekstów jest mocną stroną dokonań wokalistki. Z jednej strony słowa wyraźnie krążą wokół kobiecych odczuć, a z drugiej jest w tym jeszcze dziewczęcy urok. Warto dodać, że tekst niezwykle barwnie opisuje rzeczywistość. I znów artystka puszcza oko do słuchacza. Nieekspansywna, melodyjna forma tej piosenki podkreśla przekaz, ale także kolejny raz uzewnętrznia charyzmę wciąż będącej na początku własnej drogi Marie. No i ten ujmujący, delikatny wokal! Spróbujcie się nie rozmarzyć.

*****

Cafe Mari” to jedna z lubelskich kawiarni, którą w jeszcze przedpandemicznych czasach Marie zwykła odwiedzać i w jej urokliwym wnętrzu tworzyć.

“Tęsknię za tym. Wszyscy chyba tęsknimy. Dlatego właśnie wpadłam chciałam dać ludziom namiastkę kawiarnianego klimatu i w brzmieniu, i w treści historii, które tam spisałam. Nie opowiadają stricte o kawie, bo nie o kawę chodzi, a o ludzi, którzy przychodzą, żeby się jej napić. O nas.” 

Jeden z wcześniejszych utworów, tj. “Pan XYZ” znalazł uznanie, m.in. w Radiu Eska, gdzie często można go usłyszeć.

Premiera EP-ki planowana jest na luty 2021. “Zapiski z Cafe Mari” można śledzić na stronie mariesomarie.com

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply