Duet So Much Love prezentuje nowy utwór “Aloha Ustka”

Duet So Much Love prezentuje swój nowy singiel “Aloha Ustka”, do którego powstał zjawiskowy teledysk. Tym samym zespół zapowiada swoją debiutancką płytę, która ukaże się w przyszłym roku.

“To nasz prezent na zakończenie trudnego roku. Prezent na wieczór przesilenia zimowego, starosłowiańskie święto Szczodrych Godów, które wraz z symbolicznym pożegnaniem mroku i cienia, celebrowało narodziny Słońca i dawało nadzieję na lepszy czas.”So Much Love

Teledysk do utworu stworzyła znana reżyserka i scenarzystka wielu klipów Olga Czyżykiewicz.

“W teledysku chciałam nawiązać do estetyki lat 60tych, 70tych i sztuki performance, która w tamtych czasach miała swój rozkwit.” – Olga Czyżykiewicz

fot. M. Zubowicz

Teledysk jest poetycką opowieścią stworzoną przez intuicyjny taniec rąk wokalistki, Jagi Baczyńskiej. Jego efektem jest tworzony podczas tańca symboliczny obraz malowany dłońmi i stopami zanurzanymi w czarnej farbie. Finalnie, okazuje się prostym piktogramem przejmującego tekstu piosenki. 

Bardzo ważną rolę odgrywają czarno-białe zdjęcia Adama Romanowskiego, które nie są zwykłą rejestracją tego procesu, ale same w sobie stanowią serię gotowych, zamkniętych fotografii.

*****

Duet So Much Love tak mówi o sobie i swojej muzyce:

Jesteśmy duetem. W życiu i w muzyce. Mieszkamy pod Poznaniem, niedaleko lasów i jeziora, które jesienią stają się gotową scenerią najbardziej niezwykłych opowieści. Tworzymy wspólnie odkąd się znamy, czyli od ponad 20 lat. Nagrywamy, produkujemy i wykonujemy muzykę, którą piszemy w domowym zaciszu. So Much Love jest pierwszym projektem, który tworzymy tylko we dwoje.

Nasza muzyka, to ścieżka dźwiękowa do snów Jagi. Poruszamy się w obszarze dreamy, hazy, airy pop. Teksty są pisane z uważnością na brzmienie słów i ich wieloznaczność. Jaga traktuje słowo jak zespół dźwięków, których rolą jest współbrzmieć z muzyką. Muzyka, w swym odrobinę medytacyjnym charakterze, niespiesznie i ze spokojem ilustruje te wyśnione opowieści pozostawiając w słuchaczu wrażenie wewnętrznej ciszy. Gramy w stroju 432 Hz.

Zespół obecnie pracuje nad całą płytą, która będzie nosić tytuł “Nasturcje”. W 2020 roku ukazały się dwa single – “Vulpes Vulpes” i mający właśnie swoją oficjalną premierę “Aloha Ustka”, które pozwalają odczuć nastrój nadchodzącego albumu. Za nagrania i miks, które powstają w ich domowym Zanshin Studio, odpowiada Marek. Masteringiem zajmuje się Alex Gordon z Abbey Road Studios w UK. Alex współpracował m.in. z Cocteau Twins, Florence & The Machine, Sigrid.

 

fot. kadr z teledysku

Dodaj komentarz