Danny Brühl z singlem w ramach projektu iWojtek. Posłuchaj utworu “Jak samotny wilk”

Piosenka “Jak samotny wilk” Dannego Brühla to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

“Jak samotny wilk” to przemyślana kompozycja, która w pełni odsłania możliwości wokalne Dannego Brühla. A te są faktycznie imponujące, co młody artysta miał już okazję zaprezentować chociażby w programie Szansa na Sukces. Danny sukcesywnie podąża drogą własnych zainteresowań, co w przyszłości może przynieść jeszcze lepsze efekty. W tym przypadku piosenka została skomponowana przez Wojtka Jabłońskiego, jednak ten w żaden sposób nie przykrył indywidualizmu samego wokalisty. Sam utwór mieści się gdzieś w okolicach niewspółczesnej melodyki, ale z naciskiem na wyraźnie piosenkową formę.

Ta propozycja pokazuje kierunek, w którym Danny mógłby dalej podążać. Czy tak się stanie? Kolejne propozycje z pewnością zweryfikują, co tak naprawdę drzemie w duszy będącego na początku własnej kariery zdolnego wokalisty.

fot. materiały prasowe

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply