Kayah i Małgorzata Kościelniak w świątecznym utworze “To spotkanie”

Świąteczny utwór „To spotkanie” jest prezentem, który przygotowały śpiewające go Kayah i Małgorzata Kościelniak.

 To naprawdę przemiłe, że z okazji Świąt mogą powstawać takie piękne utwory. Przyznaję, jest bardzo trudno, wymyślić coś nowego, bo piosenek świątecznych powstało już całe mnóstwo. Tym bardziej cieszę się, że Dawid Bas z Małgosią Kościelniak stworzyli tak uroczy utwór i jeszcze mnie do niego zaprosili. – przyznaje Kayah.

fot. materiały prasowe

– Chcieliśmy, by nasza tegoroczna piosenka dawała słuchaczom odrobinę spokoju w tych niełatwych dla wszystkich czasach – opowiada Dawid Bas, pomysłodawca, kompozytor i producent muzyczny utworu. – A ponieważ ze spokojem i harmonią idealnie kojarzą się instrumenty akustyczne, właśnie na takie ciepłe, akustyczne brzmienie zdecydowaliśmy się w tym roku.

Utwór zyskał szczególny klimat i charakter zarówno w warstwie muzycznej, jak również lirycznej – za sprawą urokliwego tekstu napisanego przez Małgorzatę Kościelniak.

Słowa do tej piosenki powstały ponad rok temu, kiedy nagrywaliśmy pierwszą, zupełnie inną jej wersję. W tym roku w niesamowity sposób nabrały jednak zupełnie innego, poruszającego znaczenia – zdradza Małgorzata Kościelniak. – Ogromnie się cieszę, że mogłyśmy zaśpiewać ten utwór wspólnie z Kayah. 

 

Leave a Reply