LINA i Piotr Zalewski we wspólnym projekcie. Posłuchaj utworu “Leaving Wonderland”

Wokalistka Karolina ‘LINA’ Jarzyńska i kompozytor Piotr Zalewski połączyli wspólnie siły, czego efektem jest ich wyjątkowy w swej formie utwór “Leaving Wonderland”.

fot. Jacek Lungu (LINA) i Monika Ney (Piotr Zalewski / projekt okładki)

Co mogło wyjść z połączenia dwóch różnych, ale jakże przyciągających się wrażliwości? “Leaving Wonderland” jest dowodem na to, że zestawienie ze sobą tak odmiennych, ale jakże niesamowicie oddziałujących na siebie emocjami artystów, może przynosić rzeczy ważne. Utwór poprzez pewien minimalizm może wydawać się skromny w swej formie, ale czego więcej potrzeba, gdy dostajemy poruszającą kompozycję Piotra Zalewskiego podrasowaną niesamowitym, dyskretnie spowijającym całość wokalem Karoliny ‘LINY’ Jarzyńskiej.

W tym utworze pojawiła się magia, którą trudno określić słowami. W “Leaving Wonderland” wiele dzieje się podskórnie, jakby na moment chciało wydostać się z wnętrza obu artystów coś istotnego, by za chwilę znów schować się głębiej, ale tym razem w odbiorcy, który poświęci tej propozycji więcej uwagi. Tak subtelnie zarejestrowane porozumienie ma swoją niezwykłą siłę oddziaływania i otworzyło nowe, zupełnie zaskakujące możliwości. Karolina ‘LINA’ Jarzyńska oraz Piotr Zalewski stali się pieczęcią najwyższej jakości własnych poczynań. To musi trwać dalej. Tym bardziej, że nie mamy do czynienia z projektem komercyjnym, choć jego siła jest większa niż w wielu bardziej efektowanie zaprezentowanych utworach muzycznych.

*****

“Leaving Wonderland” to mroczny utwór opowiadający o brutalności tego świata i cenie, jaką niejednokrotnie przychodzi nam zapłacić chcąc stawiać czoła trudnościom, które napotykamy na swojej drodze. O świecie, który jest grą dla najwytrwalszych graczy, gotowych na poświęcenia i… wymagającej ofiar.

“Leaving Wonderland” – poruszający, obrazowy, wokalno-fortepianowy utwór spod znaku krainy łagodności. Być może będzie on zwiastunem dalszej, oby owocnej współpracy.

“Nagraliśmy z Karoliną ‘Liną’ Jarzyńską piosenkę. Motyw wejściowy do nowego Bonda. Piosenka ta nieoczekiwanie dobrze wpasowuje się w obecne nastroje w Polsce. Na pierwszy rzut ucha może wydawać się smutna. Mam nadzieję, że wielu z Was odnajdzie w niej również pozytywny wydźwięk.” – Piotr Zalewski

*****

LINA, czyli Karolina Jarzyńska to charyzmatyczna wokalistka o głębokiej, zmysłowej barwie głosu, autorka tekstów, kompozytorka. Niedoszły filmoznawca. Uczestniczka II edycji programu “The Voice Of Poland” w drużynie Tomsona i Barona. Zwolenniczka sceny nie tylko estradowej, ale również teatralnej. Swoje pasje aktorskie dawniej realizowała w teatrze, obecnie pojawia się w telewizyjnych produkcjach, m.in. w roli epizodycznej w „Na Wspólnej”. Na koncie ma występy z takimi artystami jak Monika Urlik, Izabela Trojanowska, Jeden Osiem L, Sound’n’Grace , Marika, Roksana Węgiel, Marcin Sójka, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł, Monika Lewczuk i innymi. Prowadzi intensywne prace nad swoim debiutanckim, kosmicznym materiałem. Uczyła się w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydziale wokalno-estradowym.

Piotr Zalewski to kompozytor i pianista. Komponuje i gra przeważnie neoromantyczny minimalizm. Swoją muzykę luźno określa mianem intuicyjnej, czyli po prostu płynącej z pierwszego odruchu, niezanieczyszczonej konstruktywnym myśleniem. We wrześniu 2019 roku wydał swój pierwszy fortepianowy album „IMAGO”.

Więcej tutaj: zalewskipiotr.com
Facebook: https://www.facebook.com/piotrzalewskimusic/
Instagram: https://www.instagram.com/piotr_zalewski_/

 

Leave a Reply