Tymek, Kuba Karaś i Urbanski w utworze “Oczko w głowie”

Za przygotowanie utworu “Oczko w głowie” odpowiada Tymoteusz Bucki, znany szerzej jako Tymek. Muzycznie rapera wsparli Kuba Karaś oraz Wojtek Urbański, którzy są współproducentami utworu. Do piosenki powstał również stylizowany retro-romantyczny teledysk.

Tymoteusz Bucki to przedstawiciel pokolenia artystów, które stanowi o sile współczesnego hip-hopu. Tymek, bo pod takim aliasem tworzy i wydaje muzykę, w brawurowy sposób zaskarbił sobie sympatię i zainteresowanie słuchaczy, którzy na każdy kolejny singiel reagują bardzo entuzjastycznie. Znajduje to potwierdzenie w liczbach. Odsłuchy na serwisach streamingowych i platformie YouTube idą w miliony, a pod jednym z klipów widnieje zawrotne 130 milionów odtworzeń! Czy z podobnym entuzjazmem odbiorcy podejdą do jego najnowszego utworu “Oczko w głowie”?

fot. Kacper Wiśniewski

Są na to spore szanse, ponieważ Tymek ma naturalną zdolność do tworzenia i śpiewania zapamiętywalnych melodii. Artysta bardzo dobrze odnalazł się w kompozycji przygotowanej wspólnie przez Kubę Karasia (The Dumplings, KARAŚ/ROGUCKI) oraz Wojtka Urbańskiego (RYSY, Urbanski). Muzycy postawili na oszczędne brzmienie i styl nawiązujący do klimatu późnych lat osiemdziesiątych, opierając produkcję przede wszystkim na dźwiękach analogowych syntezatorów.

O piosence w bardzo enigmatyczny sposób wypowiedział się również Tymek: “Ten utwór pozornie o kobiecie, wcale o niej nie jest”.

Do utworu powstał stylizowany retro teledysk, za reżyserię którego odpowiadają Marcin Gąska oraz Bernard Śmiałek.

 

Leave a Reply