Premierowa EP “Wszystkie potrzebne kolory” zespołu Zimowa

30 listopada ukazała się premierowa EP “Wszystkie potrzebne kolory” zespołu Zimowa, będąca kontynuacją wydanego w tym roku albumu “Ze snu”. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

Muzyka duetu Zimowa to mieszanka brzmień gitarowych z elektroniką, inspirowana dźwiękami z lat 80tych i 90tych. W maju 2015 roku premierę miała debiutancka płyta Zimowej “Cover the fall”, wydana dzięki wsparciu fanów poprzez akcję crowdfundingową. W 2016 roku do wydawnictw dołączył singiel “You Came Here”. Znalazła się na nim piosenka “Oblizuję się”, dzięki której zespół mógł pojawić się w koncercie Debiuty na Festiwalu w Opolu.

*****

Zimowa brała udział w Narodowym Czytaniu, zagrała m.in. na festiwalach Spacefest, Soundrive, OFF Camera, Alter Fest, czy Cztery Pory Roku. Przed zmianami politycznymi w radiowej Trójce, dzięki zaproszeniu Piotra Stelmacha zespół dwukrotnie miał okazję zagrać live na antenie w programie OFFensywa.

W lutym tego roku ukazał się drugi album pt. “Ze snu”, którego kontynuacją jest premierowa EPka “Wszystkie potrzebne kolory”. Muzyka na niej zbudowana została wokół piosenki “Odłamuję się od tła”, która nie zmieściła się na płycie, ale jest z nią mocno związana. Na EPce można znaleźć też m.in. taneczną rekonstrukcję utworu “Mijaj mnie”.

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply