przyJEZDNI i ich nowy singiel. Posłuchaj utworu “Będzie dobrze”

przyJEZDNI to formacja, która powstała spontanicznie z inicjatywy lidera zespołu Huberta Ampuły, będącego także kompozytorem i autorem tekstów. Najnowszym utworem zespołu jest “Będzie dobrze”.

fot. materiały prasowe

“Będzie dobrze” to piosenka z czytelnym przekazem. Można powiedzieć, że utwór powstał ku pokrzepieniu, będąc tym samym czystym źródłem pocieszenia w trudnych momentach naszego życia. Nabiera to dodatkowego sensu, jeśli połączymy to z historią powstania zespołu. Sama kompozycja jest dosyć prosta i zbudowana została na brzmieniu gitarowym, z wyraźnym cieniem klasycznego rock’n’rolla. Trochę niewspółczesna forma sprawdza się w przebojowo poprowadzonej linii melodycznej, która podkreśla powtarzający się refren.

Może ta propozycja nie wnosi nic odkrywczego, ale w swojej niebanalnej formie wypada przekonująco. To muzyka z potencjałem, która zapewne sprawdzi się na koncertach, jeśli takie w końcu będą znów możliwe. Być może, gdyby cały czas “było dobrze”, nigdy zespół przyJEZDNI nie miałby racji bytu. Stają się oni przykładem, że trudności życiowe też można przekuć na coś na swój sposób wartościowego.

*****

„Singiel “Będzie dobrze” opowiada o tym, że każdy kto jest nawet w najgorszej z życiowych sytuacji, może z niej wyjść jeśli tylko bardzo tego chce. Potrzebny jest tylko jeden pozytywny impuls, który pociągnie za sobą wiele konsekwentnych czynów, co doprowadzi do sukcesu. Każdy jest kowalem swojego losu. Biorąc pod uwagę ten ciężki czas pandemii, w który się znajdujemy, przesłanie piosenki jest jak najbardziej aktualne, a problemy dotyczą każdego z nas – jednych bardziej, drugich mniej, ale jednak zawsze. Trzeba myśleć pozytywnie, w końcu kiedyś BĘDZIE DOBRZE!” – mówi lider zespołu Hubert Ampuła.

“Zaczęło się od pandemii koronawirusa. Na co dzień zajmuję się techniką estradową i moja branża całkowicie się zatrzymała. W dodatku nawarstwiło się sporo problemów rodzinnych. Te ostatnie były bodźcem do powstania pierwszego singla „Odchodzę powoli”, który wydaliśmy w sierpniu tego roku. Napisałem go dla siebie, później nagrałem w studio, a po przesłuchaniu wiele osób stwierdziło, że ten utwór ma potencjał, więc postanowiłem założyć zespół, wydać klip i podzielić się nim ze światem. Z kolei muzycy to moi przyjaciele, z którymi wielokrotnie występowałem, tylko w innych projektach, a że każdy jest z innego miasta – stąd nazwa: przyJEZDNI” – mówi lider zespołu.

Skład:

Hubert Ampuła – wokal, gitara

Przemysław Maćkowiak – gitary

Szymon Drabik – bas

Bartosz Błaszczyk – perkusja

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “przyJEZDNI i ich nowy singiel. Posłuchaj utworu “Będzie dobrze””

Leave a Reply