Klamka z wyjątkowym teledyskiem do utworu “Be Yourself”

Premierowy teledysk zespołu Klamka powstał tym razem do piosenki “Be Yourself” i wiąże się z ważną akcją społeczną. Utwór znalazł się na płycie “Tribute to Chris Cornell”, która ukazała się w maju tego roku.

Zwrócenie uwagi na problem depresji jest głównym celem tego projektu. Teledysk do utworu “Be Yourself” został oparty m.in. o sceny z psychoterapii grupowej a dokładniej psychodramy. Psychodrama polega na poznaniu i rozumieniu przyczyn swojego stanu np. odkrycie swoich lęków, rozumienia ich roli i oswojeniu. Często w rolę lęku wciela się uczestnik terapii.

fot. materiały prasowe

 

Sceny były kręcone z pewną dozą improwizacji, a czuwała nad nimi Lidia Zdanowska – psycholog z Fundacji Psychologiczna Przystań, która pracuje w ten sposób na co dzień.

*****

“Be Yourself” to utwór Chrisa Cornella, który nagrał z zespołem Audioslave. Teraz o nową całkowicie zaskakującą interpretację pokusił się zespół Klamka, za sterami, którego stoi wyjątkowa wokalistka Małgorzata Kujawska-Zemła. Nowe ujęcie męskiego utworu świadczy o jego uniwersalizmie, tym bardziej, że teraz odnosi się ona – poprzez teledysk – do ważnego problemu społecznego. Dzięki temu nowa, inna, ale jakże dojrzała i magnetyczna wersja tego utworu nabiera dodatkowej, niezwykle poruszającej głębi. “Be Yourself” to jeden z tych najbardziej emocjonalnych fragmentów płyty “Tribute To Chris Cornell”, który zasługiwał na kolejną, jakże ważną odsłonę. Zresztą wiedząc jak Chris stracił życie, ton takiej wypowiedzi artystycznej z klipem staje dopełnieniem całości. A ta jest mocna poprzez świadomość artystyczną i dojrzałość całego zespołu Klamka.

*****

“Teledysk jest częścią projektu. Nagraliśmy również film dokumentalny i dopiero teraz, gdy całość jest gotowa – wypuszczamy materiał.” – jak informuje zespół.

 

fot. kadr z teledysku

 

„Tribute to Chris Cornell” jest hołdem dla twórczości legendy grunge, Chrisa Cornella, zawierająca utwory Audioslave, Soundgarden i Temple of the Dog, ujęte w kompletnie nowe koncepcje brzmieniowe i stylistyczne.

“Projekt Klamka tworzą muzyczni pasjonaci, moi dobrzy znajomi. Postać Chrisa Cornella zajmuje niezwykle ważne miejsce w moim muzycznym sercu. Ten album to spełnienie mojego ogromnego muzycznego marzenia. Bardzo długo nosiłam się z zamiarem zarejestrowania własnych interpretacji jego utworów. Chciałam je odkurzyć i otulić ciepłym nowym brzmieniem. Okazało się, że jest mnóstwo ludzi, którzy nie znają tych utworów w oryginale, więc naszymi śmiałym interpretacjami zaintrygowaliśmy ich i zachęciliśmy do odszukania oryginałów.” – jak informuje artystka.

*****

 

 

Klamka – “Tribute to Chris Cornell” [RECENZJA]

Leave a Reply