Koziguar prezentuje utwór “Paproci kwiat”

“Paproci kwiat” to najnowsza propozycja katowickiego duetu Koziguar. Ten utwór to coś więcej niż tylko sprawnie zaprezentowana elektronika.

fot. materiały prasowe

“Paproci kwiat” wykorzystuje wszystko, co już doskonale znamy. Taneczna muzyka elektroniczna, z soczystym klubowym bitem podrasowana została przyzwoitym aranżem, efektywnie wypełniającym synthpopową przestrzeń. To wszystko przemawia za tym utworem, tym bardziej, że posiada on zapamiętywany refren. A to potwierdza przywiązanie do melodii, pobudzającej w niej tęsknotę za formą piosenkową. Poruszanie się w takiej materii muzycznej wymaga precyzji i stosownego wyważenia pewnych rozwiązań muzycznych, po to, żeby nie popaść w pretensjonalność i dosłowność.

Ta mogłaby rzucać niekorzystne światło na taki numer. Koziguar wyszedł z tego obronną ręką. Ich propozycja korzysta z wielu ciekawych rozwiązań, które choć nie przynoszą wielkiej oryginalności, przemawiają za tym utworem. Z przyjemnością można zagłębić się w malownicze pejzaże wielowymiarowej elektroniki. Polecamy zapętlać i słuchać głośno!

*****

“Utwór opowiada o tajemniczej miłości, podsyconej strachem i wachlarzem napięć. Piosenka nawiązuje do pogańskiego rytuału poszukiwania kwiatu paproci, który miał być symbolem szczęścia i dostatku, i właśnie ta opisana w utworze miłość porównana jest do legendarnej rośliny.” – jak informuje zespół.

Koziguar to elektroniczny duet producencki prosto z Katowic. Twórczość duetu to muzyka elektroniczna wędrująca pomiędzy housem, synthpopem i muzyką klubową z silnym przywiązaniem do klasycznej “piosenkowej” formy utworów.

Kozi i Guar to starzy przyjaciele, którzy po wielu wspólnych podróżach muzycznych i wielu wspólnie zagranych koncertach w całej Polsce, postanowili zająć się bezkompromisową twórczością na własnych zasadach. Zaczynając projekt w formie żartu nie spodziewali się, że szybko odważą się pisać w języku ojczystym i wreszcie mieć coś do powiedzenia. Duet Koziguar to przede wszystkim chęć do prezentowania muzyki elektronicznej całkowicie na żywo w oparciu o bogate instrumentarium, wirtuozerskie zdolności i doświadczenia muzyków.

*****

FB: facebook.com/koziguar

IG: instagram.com/koziguar

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz