Glaca powraca z projektem My Riot. Posłuchaj utworu “Maczeta”

Nowa energia, nowy skład, mocny przekaz i ważny społecznie głos, Glaca powraca z projektem My Riot i prezentuje nowy singiel pt. “Maczeta”.

Po 9 latach od debiutanckiej płyty “Sweet Noise” zespół nieoczekiwanie zapowiedział powrót z nowym utworem Maczeta. Okazuje się, że w kolejce czekają kolejne kawałki i cały album wypełniony gniewnymi piosenkami, to efekt głosu buntu i złości.

Glaca to artysta, którego do działania od zawsze napędzają istotne kwestie dotyczące człowieka, jak i ważne wydarzenia i zmiany społeczne. Podobnie jest z projektem My Riot, który tworzony jest przez ludzi, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec otaczającej rzeczywistości. Trudno zatem przeoczyć to, co obecnie dzieje się w naszym kraju. Tak oto z nową energią, w odświeżonym składzie powraca projekt My Riot.

fot. okładka singla

Jak mówi sam lider zespołu Glaca, Mamy dosyć pogardy, kłamstw i arogancji, mamy dosyć wmawiania nam że nasz wróg śpi w pokoju obok, że nasze siostry i bracia to zdrajcy. Nowy materiał to kop wymierzony w zęby rządzących, muzyka która nadaje się jako soundstrack do wykorzystania w obecnej sytuacji przez wszelkie grupy walczących o swoje prawa. Frustracja społeczna sięga zenitu i po okresie naiwnego oczekiwania że może coś się zmieni, Polacy, a raczej Polki wyszli na ulicę. “Maczeta” to bojowy song właśnie dla nich. Bez empatii i bez duszy jesteśmy nikim. To trzeba tym złodziejskim pseudo elitom wbić do głowy. Władza i pieniądze nie sprawiają że stajesz się kimś. Bez miłości dla ludzi jesteś tylko pazernym pasożytem.

My Riot 2.0 to oprócz GlacyFabian Urbański (bas, gitara) i ekipa R’n’D: Łukasz RemisiewiczKrzysztof Drzewiecki.  Okładką i oprawą graficzną zajął się Bartek Bojarczuk, który pracował z Glacą przy pierwszej płycie My Riot. Jak podkreśla Glaca – Bartek to super zdolny i wrażliwy człowiek. Rozmawialiśmy o okładce Maczety i wystarczy, że zasugerowałem mu że bunt w Polsce 2020 ma twarz kobiety, i reszta się sama ułożyła. Bartek zrobił mocne dzieło. Jestem z niego bardzo dumny!

My Riot to bardziej kolektyw twórczy niż stricte zespół i niewykluczona jest współpraca z wieloma twórczymi ludźmi w obrębie tej nazwy. Najlepszym przykładem jest młoda artystka wizualna Aleksandra Pawłowska, którą Glaca znalazł… scrollując w dół nicości po ścianie Instagramu. Jej krótki wizualny performance zrobił tak kolosalne wrażenie, że po nawiązaniu szybkiego kontaktu poprzez media społecznościowe, artyści zdecydowali się rozpocząć razem pracę przy video do utworu Maczeta!

Nie mogę się doczekać aż Polska zobaczy genialny performance Oli. Jest to jedna z mocniejszych rzeczy jakie ostatnio widziałem – mówi Glaca.

“Maczeta” to zapowiedź drugiego albumu zespołu My Riot, który ukaże się jeszcze w tym roku.

 

2 odpowiedzi na “Glaca powraca z projektem My Riot. Posłuchaj utworu “Maczeta””

  1. “Każdego dnia dalej od siebie…” – mocne dźwięki i potężny bit w połączeniu z tekstem pozwala na chwilę zadumy nad naszym miejscem w świecie polityki i pieniądza. Jak zwykle Piotr potrafi mocnym przekazem wykrzyczanego gniewu zachęcić do stawiania władzą, a także sobie samym trudnych pytań o obszarach naszej wolności. Utwór Maczeta zespołu My Riot to mocny przekaz. Czekam na płytę.

  2. Piosenka daje do myślenia i pozwala pozbyć się gromadzonych przez długi czas emocji, które prawie wszyscy odczuwamy… Restrykcje, zabieranie nam wolności, ale dzięki “Maczecie” przecinamy ciszę i to wielkim hukiem tego, co naprawdę myślimy. Utwór daje do myślenia i jak ktoś słuchał utworów Kazika, to pewnie w tej piosence też znajdzie prawdę i będzie jej wierny. Pozdrawiam!

Leave a Reply