Alex Magiera i “Więcej gazu”. Posłuchaj kolejnej odsłony projektu iWojtek

Piosenka “Więcej gazu” Alex Magiery to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

fot. materiały prasowe

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

“Więcej gazu” Alex Magiery to najbardziej zwarta koncepcyjnie propozycja z dotychczasowych odsłon projektu iWojtek. Zderzenie świeżego brzmienia z naleciałościami z lat 80., przywołuje dokonania polskich artystów z tamtego okresu. Zawodowo poprowadzone gitary Wojtka Jabłońskiego podrasowane zostały klawiszami Konrada Wantrycha. To one nadają niewspółczesnego kolorytu całości. Przy tym mamy do czynienia z charakterystycznym, mocnym głosem wokalistki. Alex Magiera jest świadoma swoich umiejętności i na tyle dojrzała, by móc konkurować z popularnymi artystami na polskim rynku muzycznym. Warto zapoznać się z tym utworem, oglądając fabularyzowany teledysk! Ciekawość dalszych poczynań młodej wokalistki została rozbudzona.

*****

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply