Magdalena Meg Krzemień powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Światło”

„Światło” to najnowszy singiel Magdaleny Meg Krzemień – wokalistki związanej z projektem My Name Is New. Obecnie artystkę można zobaczyć w programie „The Four. Bitwa o sławę”.

Nieco ponad rok po wydaniu debiutanckiej piosenki „Zoya” wraca z równie osobistą kompozycją, która powstała we współpracy z Marcinem Borsem. Do utworu został zrealizowany teledysk z udziałem aktora Tomasza Ciachorowskiego.

Magdalena Meg Krzemień to związana z Opolem artystka, która wczesną jesienią 2019 roku singlem „Zoya” zadebiutowała w projekcie My Name Is New. Wokalistka, znana do tej pory przede wszystkim z działań z Mateo Pazem i udziału w talent show The Voice of Poland, rozpoczęła tym utworem solową podróż, która po roku doprowadziła ją do kolejnej piosenki.

fot. materiały prasowe

„Światło”, to utwór, który powstał w wyniku współpracy ze świetnymi muzykami w osobach: Marcina Juszczyszyna, Michała Lewickiego oraz Dominika Jończyka. Brzmieniowo kompozycja zbudowana jest na popowym fundamencie i wypełniona elektronicznymi oraz gitarowymi elementami. Całość w pełni określa temperament samej artystki, która choć jest silną kobietą, to zmaga się z własnymi emocjonalnymi bolączkami.

Tak opowiada o nim sama MEG:

„Utwór “Światło” opowiada o moich przeżyciach, także niekoniecznie tych dobrych. Numer naszpikowany jest metaforami, które mają dla mnie bardzo sentymentalne znaczenie. Motywem przewodnim utworu jest światło, które daje nadzieję i siłę na lepsze jutro.”

Do „Światła” powstał również teledysk, do którego artystka zaprosiła aktora Tomasza Ciachorowskiego, znanego z takich produkcji filmowych jak “Linia Życia” czy “Afganistan”, z którym odegrała burzliwą relację damsko-męską. Jak wiemy, w życiu takie historie niekoniecznie kończą się happy’endem. Reżyserem teledysku jest Bartosz Satora.

Obecnie wokalistkę można zobaczyć w programie „The Four. Bitwa o sławę”, gdzie pokonała Ewę Ekwę. Jej charyzma i temperament pozwoliły, by zostać jedną z najlepszych i tym samym zakwalifikować się do udziału w kolejnej części programu. Jej wykonania kolejnych propozycji są zawsze mocno zaakcentowane i pokazują niemałą skalę możliwości wokalnych artystki. Przy tym Magdalena pozostaje sobą, oddając część własnej wizji artystycznej, ale też świadomości z jaką wykonuje covery. W minionym odcinku programu wokalistka wykonała w czasie bitwy utwór “Co mi Panie dasz?” z repertuaru Bajmu.

*****

Magdalena Meg Krzemień – półfinalistka “The Voice of Poland 8“, współuczestniczka wielu projektów muzycznych. Nagrała debiutancką płytę “Jigsaw”, współtworząc duet z producentem muzycznym Mateo Paz, z którym koncertowała m.in. w Abu Dhabi. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród, charyzmatyczna oraz kompletna artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, tworząca świetną interakcję z publicznością. Zdobywczyni nagrody publiczności “Przebojem na antenę”, jej singiel “Take a break” plasował się w czołówce na liście Polskiego Radia Czwórka. Miłośniczka muzyki elektronicznej. Prowadzi autorskie audycje w Radiu Opole: “Dobre Granie Ekstra z Meg” oraz “Set Meg”, gdzie zaznajamia słuchaczy ze swoim stylem muzycznym. Autorka vloga “Muzyczna Perspektywa Meg”, w którym prowadzi wywiady z gwiazdami oraz wspólnie z nimi wykonuje ich autorskie utwory. Aktualnie pracuje nad EP-ką.

https://www.facebook.com/MegKrzemien/
https://www.instagram.com/magdalena.meg.krzemien/

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Magdalena Meg Krzemień powraca z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Światło””

Leave a Reply