“Presja”, czyli nowy singiel i teledysk MarleJaha

“Presja” to kolejny singiel promujący album “Kilometry” MarleJaha, kieleckiego artysty, reprezentującego polską scenę reggae.

Utwór jest utrzymany w klimacie raggamuffin. Premiera albumu “Kilometry” miała miejsce pod naszym patronatem medialnym 31 sierpnia 2020.

“Płyta “Kilometry” to zbiór moich najważniejszych chwil i przemyśleń na temat swoich przeżyć i wydarzeń, które przez całe moje życie miały wpływ, chwilami negatywny, ale w większości pozytywny. Muzycznie każdy znajdzie coś dla siebie, jak to zwykle bywa, natomiast głównym nurtem muzycznym jest reggae-ragga-reggaeton, nie zabraknie hip-hopu, który w Kielcach odbił na mnie szczególne piętno.” – jak informuje MarleJah

fot. Michał Wyszyński

 

MarleJah, czyli Kamil Sewerzyński to kielczanin o jamajskim sercu. Jego nierozłączny styl to reggae i hip-hop. Potrafi odnaleźć się w każdym stylu. Na swoim koncie ma wiele gościnnych zwrotek w tym, m. in. dla wykonawców rap, pop.

Dwukrotny Laureat “Sceny dla Ciebie” oraz zdobywca “Scyzoryka Live” w 2012, nominowany do Muzycznych Nagród Polskiego Radia Kielce 2014 w kategorii “wokalista roku”. Były wokalista zespołu “Wolnych ludzi”, z którymi to grał na największych festiwalach reggae w Polsce tj. Ostróda Reggae Festiwal 2016. Od 11 lat ćwiczy i tworzy w Domu Kultury “Zameczek”, w którym to debiutował.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply