Magdalena Meg Krzemień i jej premierowy utwór “Światło”

„Światło” to najnowszy singiel Magdaleny Meg Krzemień – młodej wokalistki, finalistki The Voice of Poland 8 i artystki związanej z projektem My Name Is New.

Nieco ponad rok po wydaniu debiutanckiej piosenki „Zoya” wraca z równie osobistą kompozycją, która powstała we współpracy z Marcinem Borsem. Do utworu został zrealizowany teledysk z udziałem aktora Tomasza Ciachorowskiego.

Magdalena Meg Krzemień to związana z Opolem artystka, która wczesną jesienią 2019 roku singlem „Zoya” zadebiutowała w projekcie My Name Is New. Wokalistka, znana do tej pory przede wszystkim z działań z Mateo Pazem i udziału w talent show The Voice of Poland, rozpoczęła tym utworem solową podróż, która po roku doprowadziła ją do kolejnej piosenki.

fot. materiały prasowe

Magdalena Meg Krzemień to przede wszystkim doskonała, niezwykle charakterystyczna wokalistka, która wyraźnie zaznaczyła swoją indywidualność w premierowej piosence “Światło”. Chociaż artystka porusza się w szeroko rozumianym popie, to robi to z należytym zaangażowaniem. Jej nowa propozycja nie trąci sztucznością, ani nadmierną ilością syntetycznych dźwięków. Tym bardziej, że w nagraniu wziął udział zespół zespalający tę kompozycję w jedną całość. “Światło” nabrzmiałe jest od emocji, które towarzyszyły artystce podczas pisania tego utworu (tekst należy do Magdaleny). Przy tym mamy do czynienia ze świeżą produkcją na najwyższym poziomie (współproducent Marcin Bors). Być może niektórym wokal może wydawać się nieco przejaskrawiony, niemniej interpretacja wynika z charyzmy samej wokalistki. Takich artystek, mocno akcentujących własną twórczość wciąż nam potrzeba.

*****

„Światło”, to utwór, który powstał w wyniku współpracy ze świetnymi muzykami w osobach: Marcina JuszczyszynaMichała Lewickiego oraz Dominika Jończyka. Brzmieniowo kompozycja zbudowana jest na popowym fundamencie i wypełniona elektronicznymi oraz gitarowymi elementami. Całość w pełni określa temperament samej artystki, która choć jest silną kobietą, to zmaga się z własnymi emocjonalnymi bolączkami.

Tak opowiada o nim sama MEG:

„Utwór “Światło” opowiada o moich przeżyciach, także niekoniecznie tych dobrych. Numer naszpikowany jest metaforami, które mają dla mnie bardzo sentymentalne znaczenie. Motywem przewodnim utworu jest światło, które daje nadzieję i siłę na lepsze jutro.”

Do „Światła” powstał również teledysk, do którego artystka zaprosiła aktora Tomasza Ciachorowskiego, znanego z takich produkcji filmowych jak “Linia Życia” czy “Afganistan”, z którym odegrała burzliwą relację damsko-męską. Jak wiemy, w życiu takie historie niekoniecznie kończą się happy’endem. Reżyserem teledysku jest Bartosz Satora.

Magdalena Meg Krzemień – półfinalistka The Voice of Poland 8, współuczestniczka wielu projektów muzycznych. Nagrała debiutancką płytę “Jigsaw”, współtworząc duet z producentem muzycznym Mateo Paz, z którym koncertowała m.in. w Abu Dhabi. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród, charyzmatyczna oraz kompletna artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, tworząca świetną interakcję z publicznością. Zdobywczyni nagrody publiczności “Przebojem na antenę”, jej singiel “Take a break” plasował się w czołówce na liście Polskiego Radia Czwórka. Miłośniczka muzyki elektronicznej. Prowadzi autorskie audycje w Radiu Opole: “Dobre Granie Ekstra z Meg” oraz “Set Meg”, gdzie zaznajamia słuchaczy ze swoim stylem muzycznym. Autorka vloga “Muzyczna Perspektywa Meg”, w którym prowadzi wywiady z gwiazdami oraz wspólnie z nimi wykonuje ich autorskie utwory. Aktualnie pracuje nad EP-ką.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply