Premierowy utwór “Niedoatencjonowana” projektu Błysk

“Niedoatencjowana” to najnowszy singiel projektu Błysk, za którym stoją Klaudia Sobotka i Patryk Kryński. Jeżeli lubicie świeże, niepozbawione charakteru brzmienie elektroniczne, nie będziecie zawiedzeni.

Błysk to wciąż młody projekt, który zadebiutował w 2019 roku utworem “Nie pytaj”.

fot. okładka singla

Utwór “Niedoatencjonowana” wyraźnie wpisuje się w mocno eksplorowany od jakiegoś czasu nurt muzyki elektronicznej. Błysk podszedł do tego na swój sposób i nie drepcząc w miejscu już po znanych ścieżkach odsunął się od głównego nurtu, idąc w stronę bardziej alternatywnej niszy. Niemniej nie brakuje tej propozycji przebojowości, a co najważniejsze charakteru (niemała w tym zasługa wokalistki Klaudii Sobotki), nadającego premierowej propozycji istotności.

Duet świetnie sobie radzi, a w ich konsekwencji jest metoda. Oby było o nich głośno, bo na to zasługują, czego potwierdzeniem jest całkiem udany, przebijający się przez oklepane schematy popowe kawałek “Niedoatencjonowana”. Ich kształt muzyki wciąż się krystalizuje, ale już teraz można mówić o ciekawym zjawisku na polskiej scenie muzycznej.

*****

Singiel opowiada o kobiecie, która wpadła w pułapkę dzisiejszych czasów, czując, że potrzebuje ciągłej uwagi i akceptacji od ludzi w internecie. Wydaje się jej, że media społecznościowe wyznaczają jej wartość i jedynie na podstawie statystyk stwierdza kiedy się rozwija bądź stoi w miejscu.

Błysk to autorski projekt Klaudii Sobotki, uczestniczki 1. edycji Śpiewajmy razem. All Together Now. W czerwcu tego roku poznaliśmy inny utwór duetu, którym był singiel “Ptaki”. Klip do tej piosenki powstał w czasie wiosennej kwarantanny. W tym roku poznaliśmy jeszcze jedną premierową propozycję zespołu, czyli “Karykatura”.

*****

Błysk:

Klaudia Sobotka – wokal, bas, klawisze
Patryk Kryński – perkusja, klawisze

FB: https://www.facebook.com/blysk.band

IG: https://www.instagram.com/blysk.band

 

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Premierowy utwór “Niedoatencjonowana” projektu Błysk”

Leave a Reply