Piotr Szewczyk i jego premierowy utwór “Skała”

Piotr Szewczyk to niezłomny góral, który dał się poznać w programie The Voice of Poland. Teraz artysta powraca z premierowym singlem “Skała”, który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu.

“Skała” to popowa propozycja, w której jednak artysta postawił na melodyjne i naturalne brzmienie żywych instrumentów. Chociaż utwór sam w sobie nie zawiera zaskakujących rozwiązań, to poprzez charakterystyczny głos i charyzmę samego wokalisty, wybija się ponad przeciętność. Piosenkowa forma budzi skojarzenia z latami 90. Poprzez nieco inne spojrzenie od strony czysto interpretacyjnej Piotr Szewczyk wydaje się wokalistą dojrzałym i niezwykle przekonującym. Sam tekst także kieruje naszą uwagę na wyraźny indywidualizm samego artysty. Słychać, że to są słowa, które zostały wyrwane z jego wrażliwości.

fot. Michał Adamowski

Piotr posiada umiejętność przekazywania emocji w sposób w niebanalny, a co za tym idzie prawdziwy. W przyszłości przełoży się to zapewne na większą oryginalność jego twórczości, która już teraz została na swój sposób zaznaczona w utworze “Skała”. Jest dobrze!

*****

Piotr Szewczyk – góral z THE VOICE OF POLAND. Wokalista i skrzypek. Nauczyciel gry na skrzypcach na Podhalu. Artysta występujący w projekcie “Święty”, gdzie obok niego pojawili się Kuba Badach, Czesław Mozil, Magda Steczkowska, Natalia Niemen, Jan Nowicki i inni artyści polskiej sceny. OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej.

Muzyka i słowa: Piotr Szewczyk

Produkcja: Piotr Kret

 

fot. Michał Adamowski

2 odpowiedzi na “Piotr Szewczyk i jego premierowy utwór “Skała””

Leave a Reply